większość pań, które zapisały się na kwietniowe spotkanie Dzielnych Niewiast we Wrocławiu, odwołała swoje przyjście, niektóre z nich zrobiły to dosłownie kilka godzin przed jego rozpoczęciem, czyli w piątek wieczorem i przed północą. Było nam bardzo przykro.

Tym bardziej, że do każdego spotkania przygotowujemy się bardzo rzetelnie – zarówno my jako organizatorki, jak również osoby prowadzące warsztaty. Akurat tym razem specjalnego przygotowania wymagała także konferencja, która miała być wygłoszona w części popołudniowej.

Trzeba było podjąć „męską” tzn. damską decyzję i wyjątkowo skrócić czas trwania spotkania. Odbył się tylko jeden warsztat – warsztat stylizacyjny „Niech zwycięży sukienka!”, który poprowadziła Marzena Jagielska.

Marzena postawiła w centrum uwagi sukienkę jako ultrakobiecą część damskiej garderoby. Uczestniczki zapoznały się m.in. z różnymi typami kobiecych sylwetek i przyjrzały się, jak noszą się znane w Polsce i na świecie kobiety. Okazało się, że niektórym z nich także zdarzają się modowe wpadki. Marzena przygotowała rodzaj zabawy w stylistkę gwiazd, co pozwoliło uczestniczkom rozwinąć artystyczne talenty. Poza tym każda z naszych pań miała możliwość – poprzez odpowiednie pomiary – określić swój typ sylwetki, a potem wybrać kilka modeli sukienek odpowiednich dla siebie.
Było kobieco i kreatywnie, a o to chodzi w proponowanych przez nas warsztatach.

Na zakończenie odbyła się Msza Św., którą celebrował dla nas o. Ryszard Niziołek.
Od siebie dodam, że bardzo wzruszyła nas Iwona, która kolejny raz przyjechała z Barda Śląskiego.

Pozdrawiamy i zapraszamy na kolejne spotkanie w sobotę 25 maja 2019 r.  Szczegóły i zapisy  > > > > >  kliknij TUTAJ

Tekst: Aneta, foto: Pixabay

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar