Nasza historia

Dzielne Niewiasty to inicjatywa, która zrodziła się w maju 2012 jako owoc majówki dla kobiet zorganizowanej przez o. Pawła Drobota CSsR przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Mottem tej majówki był cytat z Księgi Przysłów 31,10   „Niewiastę dzielną któż znajdzie, jej wartość przewyższa perły”, a gościem zaproszonym kanadyjska dziennikarka Dorothy Cummings autorka książki „Anielskie single”.

W sercach wielu spośród obecnych wtedy kobiet zrodziło się pragnienie spotkań regularnych i stałej formacji. Pragnienie miejsca, do którego mogłyby przyjeżdżać, by odkrywać siłę płynącą z kobiecości i budzić w sobie piękno, którym zostały obdarowane. Powstały więc Dzielne Niewiasty – spotkania dla kobiet.

W czasie tych siedmiu lat zdążyły się rozprzestrzenić na trzy ośrodki redemptorystowskie  – oprócz Krakowa  – Wrocław i Warszawę . Opiekunem duchowym jest o. Paweł Drobot a rolę osoby odpowiedzialnej pełniła przez pierwsze trzy lata p. Alicja Jewuła, następnie p. Małgorzata Nowak, obecnie p. Agnieszka Kałuża.

W tym czasie, oprócz regularnych comiesięcznych spotkań i corocznych majówek o różnorodnej tematyce, organizowane były siedmiokrotnie wakacyjne rekolekcje w Ośrodku Matki Bożej z Gór w miejscowości Brzegi-Rynias oraz dwie pielgrzymki do Rzymu – w roku 2016 i 2018.

This div height required for enabling the sticky sidebar