O nas

Zaufało nam już 1500 kobiet!

Postaw na rozwój w kobiecym

towarzystwie.

Kim jesteśmy?

Kobietami w różnym wieku i różnego stanu, które w przyjaznej atmosferze poznają swoje bogactwo.  Uczymy się jak odkrywać swoje talenty, możliwości, by czerpać radość i dzielić się nią z innymi na co dzień.

Nasza historia

Dzielne Niewiasty to inicjatywa, która zrodziła się w maju 2012 jako owoc majówki dla kobiet zorganizowanej przez o. Pawła Drobota CSsR (redemptorysta) przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Mottem tej majówki był cytat z Księgi Przysłów 31,10   „Niewiastę dzielną któż znajdzie, jej wartość przewyższa perły”, a gościem zaproszonym kanadyjska dziennikarka Dorothy Cummings autorka książki „Anielskie single”.

W sercach wielu spośród obecnych wtedy kobiet zrodziło się pragnienie spotkań regularnych i stałej formacji. Pragnienie miejsca, do którego mogłyby przyjeżdżać, by odkrywać siłę płynącą z kobiecości i budzić w sobie piękno, którym zostały obdarowane. Powstały więc Dzielne Niewiasty – spotkania dla kobiet.

W czasie tych siedmiu lat zdążyły się rozprzestrzenić na trzy ośrodki redemptorystowskie  – oprócz Krakowa  – Wrocław i Warszawę . Opiekunem duchowym jest o. Paweł Drobot a rolę osoby odpowiedzialnej pełniła przez pierwsze trzy lata Alicja Jewuła, następnie Małgorzata Nowak, obecnie Agnieszka Kałuża.

W tym czasie, oprócz regularnych comiesięcznych spotkań i corocznych majówek o różnorodnej tematyce, organizowane były siedmiokrotnie wakacyjne rekolekcje w Ośrodku Matki Bożej z Gór w miejscowości Brzegi-Rynias oraz dwie pielgrzymki do Rzymu – w roku 2016 i 2018.

Nasza misja

Naszą inspiracją i równocześnie zadaniem są słowa JP II, który w pierwszym akapicie listu apostolskiego „Mulieris dignitatem (O godności kobiety ) cytuje fragment „Orędzia końcowego Soboru Watykańskiego II” :

„Nadchodzi godzina, nadeszła już godzina, w której powołanie niewiasty realizuje się w pełni. Godzina, w której niewiasta swoim wpływem promieniuje na społeczeństwo i uzyskuje władzę, nigdy dotąd nie posiadaną. Dlatego też w tej chwili, kiedy ludzkość przeżywa tak głębokie przemiany, niewiasty przepojone duchem ewangelicznym mogą nieść wielką pomoc ludzkości, aby nie upadła”.

Dzielne Niewiasty są więc przestrzenią dla kobiet wierzących i poszukujących, pragnących spotkania z Bogiem żywym, kształtującym przez Ducha Świętego naszą kobiecość w każdym wymiarze.

Chcemy, aby owocem tego spotkania stało się formowanie w nas postawy ufności i nadziei, że jesteśmy kochane przez Boga. Nadzieja ta nadaje sens naszemu życiu i prowadzi do dzielenia się – „uobecniania”  jej w naszych środowiskach życia i pracy poprzez miłość i służbę oraz zaangażowanie w życie Kościoła. Wzorem i przewodniczką jest nam Maryja – Matka Nieustającej Pomocy – najdoskonalszy wzór kobiecości.

Skąd ta nazwa?

Dzielna Niewiasta to bohaterka biblijnego poematu z Księgi Przysłów.

Niewiastę dzielną któż znajdzie? Jej wartość przewyższa perły. Prz 31,10

Kiedy?

Spotykamy się w soboty raz w miesiącu od września do czerwca i na rekolekcjach.

Gdzie?

Warszawa

ul. Karolkowa 49, Parafia św. Klemensa Hofbauera

Kraków

ul. Zamojskiego 56, Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Wrocław

ul. Wittiga 10, Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia

Czego dotyczą spotkania?

To czas dla ducha i ciała, to czas dla siebie nawzajem w kobiecym gronie. Spotkania  składają się z warsztatów, konferencji i modlitwy z duszpasterzem. Możemy na nich rozwijać naszą kobiecość w każdym wymiarze: duchowym, fizycznym, intelektualnym i emocjonalnym. 

Uczymy się żyć w obfitości jako ukochana córka Boga.

Co zyskujesz?

Możliwość udziału w warsztatach z rozwoju kobiecości na różnych płaszczyznach oraz w rekolekcjach stacjonarnych i wyjazdowych w atrakcyjnych miejscowościach.

Czas na oddech i równowagę.

Wiedzę jak zbudować jeszcze lepsze relacje, na których Ci zależy.

Bogactwo modlitwy.

Zrozumienie i wsparcie.

Doświadczenie Bożej obecności i opieki Matki Bożej, postawy ufności i nadziei, inspiracji innych kobiet, wzajemnej troski.

Jesteś szczególna, wyjątkowa i niepowtarzalna, a Boża miłość do Ciebie jest niezrównana, niezachwiana i nieustająca.

Dołącz do Dzielnych Niewiast już dziś!

This div height required for enabling the sticky sidebar