Na styczniowym spotkaniu DN we Wrocławiu bardzo ciekawie połączyły się tematy warsztatów i konferencji, bowiem dotyczyły prawdziwego bogactwa, jakie jest udziałem kobiety.

Pani Ilona Phan-Tarasiuk w swoim warsztacie pt. „Lwica i gołębica, czyli jak pogodzić męstwo z łagodnością w codziennym życiu” dowiodła nam, że te dwie cechy, czyli łagodność i męstwo wcale się nie wykluczają. Co więcej, to męstwo warunkuje kobiecą łagodność w codziennym, często pełnym wyzwań życiu. Łagodność jest jedną z głównych cnót definiujących kobiecość, czyli bardzo pozytywnie kojarzących się z naturą kobiety. Męstwo jest zwykle kojarzone z męskością i to jest błąd myślowy. Bowiem męstwo to cierpliwość w przeciwnościach i wytrwałość w podążaniu za dobrem. Prawda, że cudnie brzmi?!  Niestety nie mogę zdradzić więcej szczegółów procesu godzenia łagodności z męstwem, bo tym samym ujawniłabym treść warsztatów, a nie o to chodzi. Nową wiedzę uzyskały panie, które zdecydowały się do nas przyjść.

Konferencja dotyczyła piękna kobiety ujętego w kontekście wartości duchowych i wspomaganego łaską samego Ducha Świętego. Rozważałyśmy, jak możemy być piękne dzięki Jego obdarowaniu. Rozpoczęłyśmy od przypomnienia, co wiemy o Duchu Świętym i gdzie Go spotykamy w Biblii. Potem oglądałyśmy fotografię Jezusa wykonaną przez brata Elię, włoskiego mistyka. To ułatwiło zrozumienie, czym jest i jak się objawia na zewnątrz to duchowe piękno. Mnie najbardziej poruszyło zdanie mówiące o tym, że każda modlitwa o dary Ducha Świętego jest tak naprawdę wołaniem o łaskę upodobnienia do samego Jezusa. Paniom podobało się objaśnienie darów Ducha Św. uwzględniające rys kobiecej natury. Ciekawym było stwierdzenie, że czasem to my same stanowimy barierę dla działania Ducha Św. w naszym życiu, choćby poprzez „wiedzenie wszystkiego najlepiej”. Przy takim przekonaniu Duch Św. nie ma po prostu szans 🙂

Ojcu Ryszardowi Niziołkowi dziękujemy z serca za poranną wspólną modlitwę, posługę w sakramencie pokuty i odprawioną Mszę Świętą, a także obecność na konferencji i wystawienie Jezusa Eucharystycznego.

Nasze panie napisały:

Bardzo miła atmosfera. Przekazywanie cennych informacji na warsztatach i wykładach. Ciekawa forma prowadzonych zajęć. Coś dla ciała i ducha.

Wyjątkowo na to spotkanie nie chciało mi się przyjeżdżać, rano wstawać. Szukałam wymówki, że mam tyle w domu do zrobienia. Ponieważ jednak zgłosiłam już wcześniej swój udział i już nie chciałam się wykręcać, zebrałam się i przyjechałam. Już od początku spotkania przekonałam się, iż była to bardzo dobra decyzja. Stoję obecnie przed ważną decyzją w moim życiu, więc zarówno poranne warsztaty, sakrament spowiedzi, Eucharystia, konferencja o darach Ducha Świętego, czy Adoracja były ogromnym prezentem urodzinowym dla mnie od Pana Boga. Dziękuję więc przede wszystkim Jemu, a następnie osobom prowadzącym dzisiejsze spotkanie.
Iwona

Pozdrawiamy. Zapraszamy na spotkanie 15 lutego.
Do zobaczenia!

tekst: Aneta


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *