Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spotkanie dla kobiet. Warszawa

4 lutego g. 09:00 17:00

Drogie Panie!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet, które odbędzie się 4 lutego w Warszawie (Dom Sióstr Boskiego Mistrza, ul. Żytnia 11). Spotykamy się, aby czerpać z doświadczenia i mądrości kobiet, rozwijać się na różnych płaszczyznach i odkrywać jak pięknie stworzył nas Bóg.

Już dzisiaj zarezerwujmy tę zimową sobotę, a czas poświęcony sobie i Bogu na pewno wyda dobre owoce w naszych rodzinach, miejscach pracy i środowiskach.

PROGRAM

8.30-9.00 recepcja

9.00-9.30 wspólna modlitwa

9.30-12.30 warsztaty

12.30-13.15 przerwa obiadowa

13.30-14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)

14.00-14.45 Eucharystia

14.45-15.00 przerwa kawowa

15.10-16.00 konferencja

16.00-16.30 dzielenie w grupach

16.30-17.00 ogłoszenia i zakończenie spotkania

WARSZTAT 1: TANIEC UWIELBIENIA Z FLAGAMI

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać modlitwę i uwielbienie Boga ruchem i tańcem: doświadczyć przemieniającej Bożej obecności i wejść  w duchowy wymiar tańca, wchodzić głębiej w uwielbienie skupione na Nim jako jedno ciało. W ramach warsztatów odkrywać będziemy biblijne korzenie tańca, duchowe znaczenie gestów i ruchu, znaczenie flag i sztandarów w Biblii, biblijną symbolikę kolorów.

Poruszane tematy:
– taniec i mowa gestów w Biblii,
– duchowe znaczenie gestów i tańca,
– znaczenie sztandarów w Piśmie Świętym,
– symbolika kolorów w Piśmie Świętym,
– używanie flag i sztandarów w uwielbieniu,
– taniec jako narzędzie ewangelizacji

PROWADZI: MARIETTA GRYTNER – z wykształcenia lekarz stomatolog, z zamiłowania i pasji ewangelizatorka, absolwentka Ogólnopolskiej Szkoły Ewangelizatorów, posługująca na Przystanku Jezus, głosząca miłość Boża na różne sposoby w tym modlitwą tańca z flagami.

WARSZTAT 2: KALIGRAFIA

Słowo zapisane pozostaje. Warsztaty z kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania. To wspaniała przygoda, która kształtuje charakter i ćwiczy cierpliwość. Początki mogą wydawać się trudne, ale jest ona możliwa dla każdego, kto ma w sobie pragnienie pięknego pisania. Przez kilka godzin przeniesiemy się na koniec III wieku i kontemplując Słowo Boże spróbujmy zapisać je uncjałą.

Uczestniczki warsztatów otrzymają zestaw do kaligrafii: przybory do kaligrafii (obsadka ze stalówką, zeszyt ćwiczeń, teczkę papierową). Prosimy przynieść atrament i Pismo Święte!

PROWADZI: s. Beata Zawiślak SJK – od 2003 roku szczęśliwa siostra zakonna w Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek SJK założonym przez św. Urszulę Ledóchowską, którą inspiruje się w wielu dziedzinach życia. Jej pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej Montessori im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie, gdzie uczy religii i kaligrafii. Przygotowuje rodziny do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz Eucharystii; współpracuje z Wydawnictwem św. Wojciecha w Poznaniu, czasami można ją usłyszeć w Polskim Radio i zobaczyć w telewizji; ostatnio dołączyła do zespołu Caritas Polska – dział wolontariatu.
Mieszka w Szarym Domu na Warszawskim Powiślu i tam jest odpowiedzialna za
akademik prowadzony przez siostry urszulanki. W wolnych chwilach zajmuje się promocją życia swojej ulubionej Świętej – Urszuli Ledóchowskiej; wymyśla nowe gadżety dla Zgromadzenia, wycisza się przy kaligrafii, odkrywa bogactwo Pisma Świętego, czyta i przygotowuje ręcznie robione prezenty, którymi z uśmiechem obdarza ludzi wokół siebie.

Można też uczestniczyć tylko w części popołudniowej, na którą nie jest wymagane zgłoszenie.

Koszt: warsztaty kaligrafii 50 zł, warsztaty tańca uwielbienia z flagami 30 zł, obiad 30 zł

Zachęcamy do przyniesienia czegoś dobrego na wspólny stół:). Podczas przerw zapewniamy kawę, herbatę i wodę. Udział w warsztatach oznacza udział w całym spotkaniu. Zapisanie się na spotkanie oznacza akceptację Regulaminu (patrz „Regulamin spotkań”).