Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spotkanie dla kobiet. Warszawa

8 października g. 09:00 17:00

Drogie Panie!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet, które odbędzie się 8 października w Warszawie (parafia św. Klemensa Hofbauera, ul. Karolkowa 49). Spotykamy się, aby czerpać z doświadczenia i mądrości kobiet, rozwijać się na różnych płaszczyznach i odkrywać jak pięknie stworzył nas Bóg.

Już dzisiaj zarezerwujmy tę październikową sobotę, a czas poświęcony sobie i Bogu na pewno wyda dobre owoce w naszych rodzinach, miejscach pracy i środowiskach.

PROGRAM

8.30-9.00 recepcja

9.00-9.30 wspólna modlitwa

9.30-12.30 warsztaty (1 do wyboru, równoległe)

12.30-13.15 przerwa obiadowa

13.30-14.30 adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)

14.30-15.30 Eucharystia – o. Paweł Drobot CSsR

15.30-15.45 przerwa kawowa

15.45-16.00 konferencja „Modlitwa różańcowa” – Renata Godek

16.00-16.30 dzielenie w grupach

16.30-17.00 ogłoszenia i zakończenie spotkania

WARSZTAT 1: EMISJA GŁOSU

Zdrowy, przyjemny, pełen blasku głos to skarb. Skarb, który bywa czasami głęboko schowany i źle używany, sprawiający kłopot, za wysoki, często napięty. Nie ma głosów brzydkich, są tylko nieodkryte.

  • Czy swoją wyrazistością mówienia przyciągasz słuchaczy? Czy możesz mówić długo bez ponoszenia konsekwencji np. w postaci chrypki?
  • Czy wiesz, że głos i sposób mówienia wpływa na naszą wiarygodność?
  • Celem warsztatów jest odnalezienie swojego naturalnego, mocnego głosu z dobrą dykcją, czyli mówić tak swobodnie, aby inni nas słuchali z przyjemnością.

Praca z głosem, praca nad wyrazistą artykulacją to zajmowanie się ciałem, postawą, oddechem, ruchem i dźwiękiem. To bycie ze sobą. To odkrywanie swoich możliwości w przyjemnej, bezpiecznej atmosferze.

Na warsztaty przynosimy wygodny strój sportowy (leginsy, dresy), miękkie obuwie, karimatę, lusterko i korek z korka (od butelki).

PROWADZI: Urszula Folczak – logopeda, trener emisji głosu i wyrazistości mówienia, od wielu lat uczestniczka spotkań i prowadząca warsztaty dla kobiet.

Autorka pomocy logopedycznych, publikacji z zakresu logopedii i warsztatów emisji głosu. Wykładowca Podyplomowych Studiów  Logopedycznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Absolwentka Pomagisterskich Studiów Logopedycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Wymowy w Akademii Teatralnej w Warszawie, magister pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Prywatnie – szczęśliwa żona, mama trzech dorosłych synów.

WARSZTAT 2: Mądra miłość.

Na zaproponowany temat „Mądra miłość„ prowadzący obiecał spojrzeć oczami praktyka, za którego się uważa.  Praktyczne podejście może się wydawać prozaiczne w porównaniu do położenia akcentu na  wyższe wartości. Zdarza się, że te odwołania do wyższych wartościach sięgają tak wysoko, że stają się abstrakcyjne.  Jednak kiedy zanurzymy się w tekst biblijny, a szczególnie posłuchamy wypowiedzi Jezusa, to w słowach o miłości podejście praktyczne przebija się na plan pierwszy.  Prowadzący nie zamierza prowadzić teoretycznej konferencji, lecz pobudzić uczestniczki do takich refleksji, które będą się przekładały na zwykłą codzienność: „Z jednej strony będę się trzymał Pisma Świętego, a z drugiej będę twardo stąpał po ziemi”.

PROWADZI: dr Jerzy Kołodziej – konsultant z ponad 30 letnim doświadczeniem w biznesie, od lat współpracujący z Dzielnymi Niewiastami i prowokujący do porzucania utartych schematów. Posiada praktyczne umiejętności nawiązywania relacji z ludźmi reprezentującymi różne szczeble zarządzania oraz wieloletnią praktykę cochingu menedżerskiego dla wyższej kadry kierowniczej. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, tworzeniu strategii, skutecznej realizacji dużych projektów oraz w rozwijaniu przedsięwzięć w środowiskach  międzynarodowych. Prowadząc negocjacje biznesowe w 30 krajach ma doświadczenie pracy w środowiskach wielokulturowych. Aktywny wykładowca akademicki. Między innymi koordynował całość przygotowań i przebiegu Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Społecznie prowadzi liczne zajęcia i spotkania dla różnych środowisk.

Można uczestniczyć tylko w części popołudniowej, na którą nie jest wymagane zgłoszenie.

Koszt: 30 zł warsztaty, 25 zł obiad

Możesz przynieść coś dobrego na wspólny stół:). Udział w warsztatach oznacza udział w całym spotkaniu. Zapisanie się na spotkanie oznacza akceptację Regulaminu (patrz „Regulamin spotkań”).

Zapisy na warsztaty z Emisji głosu zostały już zamknięte. Możesz zapisać się na listę rezerwową. Jeśli zwolni się miejsce, damy Ci znać.