Na modlitwie często prosimy o coś Boga. Mało słuchamy. Czas nauczyć się przymować Jego Wolę i łaski, którymi chce nas obdarzać!

Każda kobieta musi nauczyć się przymować miłość. Ta miłość może pochodzić od najbliższych, rodziny, przyjaciół, ludzi nam obcych – „przypadkowo” spotkanych, ale przede wszystkim pochodzi ona od Boga. Jesteśmy zwykle opiekuńcze, wszystkim i wszystkiemu chcemy zaradzić, pomóc. Często wydaje się nam, że powinnyśmy tylko dawać.

Prawda jest taka, że musimy również umieć przyjmować. Tego też trzeba się uczyć! Trzeba nauczyć się przyjmować: pomoc, dobrą radę przyjaciółki, jakieś dobro materialne, którym ktoś chce nas obdarzyć, komplement, dar drugiej osoby w kłopotach czy radościach, czyjś uśmiech, radość, codzienną pogodę, którą wybiera dla nas Bóg, to co nam się na co dzień przydarza etc.

Spróbuj dziś usiąść do modlitwy na 15 minut z otwartymi rękami w ciszy, nic nie mówiąc do Boga. Nie myśl o niczym, wyłącz się i oczekuj, co Bóg chce Ci powiedzieć, czym obdarzyć. Na pewno dostaniesz wiele darów od Niego w tym pokój serca. Otwórz się na słuchanie. Usłysz, co  Bóg chce Ci powiedzieć i przyjmij wszystkie Jego łaski, którymi Cię obdarzy.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=G3IxZvtzStY&w=560&h=315]

Tekst, wybór multimediów: SaSanka

Zdjęcie: pixabay


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *