Od kilku lat czekałam na wznowienie książki  pt. „Godność kobiety” autorstwa Prymasa Tysiąclecia. Wiele kobiet polecało ją mojej uwadze mówiąc, że to perełka. Niestety nawet z drugiej ręki ani mi ani koleżance nie udało się jej upolować. W związku z zapowiedzianą beatyfikacją księdza kardynała Stefan Wyszyńskiego wydawnictwo Sumus wydało książkę pod tytułem „O godności kobiety”.

Wiele już napisano poradników i cennych książek o kobiecie, ale ksiądz kardynał Stefan Wyszyński pisze o nas – kobietach w sposób niesamowity. Praktycznie każde zdanie zawarte w tekście książki „O godności kobiety” niesie głębokie przemyślenia i trafne spostrzeżenia dotyczące tożsamości kobiety, jej zachowania i zakamarków serca na wszelkich płaszczyznach – od cielesnej poprzez społeczną aż po duchową.

Książka „O godności kobiety”, autorstwa Prymasa Tysiąclecia, to zbiór kazań, konferencji i rozważań, dotyczących przede wszystkim kobiet. Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński znany był z ogromnego szacunku do kobiet. Objawiał się on nawet w jego zachowaniu. Między innymi ilekroć jakaś kobieta wchodziła do pokoju, w którym siedział, zawsze wstawał ze względu właśnie na godność kobiety, o której tak pięknie pisał.

W książce emanuje jego zachwyt nad fenomenem kobiety. Pisze o jej roli w historii, losach narodu, rodzinie i życiu społecznym.  Porusza on wszystkie sfery kobiecego serca – od tych materialnych, jak prowadzenie domu, po duchowe, jak np. wątki związane z Maryją i jej wzorem w relacjach, które budujemy. Książka będzie na pewno pomocna  również dla mężczyzn, którzy bardziej chcą zrozumieć kobiety.

Gorąco zachęcam, aby z kardynałem Stefanem Wyszyńskim porozmyślać nad fenomenem kobiety. W książce „O godności kobiety”, napisanej pięknym językiem, daje on wiele cennych rad nawet w prozaicznych sprawach, jak np. ubiór czy planowanie czasu. W wakacyjnym okresie, gdzie więcej przestrzeni życiowej możemy wygospodarować na odpoczynek, książka będzie dobrą lekturą duchową dla każdego. Serdecznie polecam jej zakup  – na pewno zostanie z Wami na dłużej.

Tekst: SaSanka

1 Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar