Co łączy Całun Turyński i cudowny polski obraz Jezusa Miłosiernego? Jakie jeszcze nieznane fakty z misji świętej siostry Faustyny mogą być nam pomoce w wędrówce ku niebu?

Godzina Miłosierdzia

Z dzienniczka świętej siostry Faustyny:

O trzeciej godzinie błagaj Mojego miłosierdzia, szczególnie dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, szczególnie w Moim opuszczeniu w chwili konania. Jest to godzina wielkiego miłosierdzia dla świata całego. W tej godzinie nie odmówię duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją (Dz.1320)

Łaski z Mojego Miłosierdzia czerpie się jednym naczyniem, a nim jest – ufność. Im dusza więcej zaufa, tym więcej otrzyma. Wielką mi są pociechą dusze o bezgranicznej ufności, bo w takie dusze przelewam wszystkie skarby swych łask. Cieszę się, że żądają wiele, bo moim pragnieniem jest dawać wiele, i to bardzo wiele. Smucę się natomiast, jeżeli dusze żądają mało, zacieśniają swe serca. Powiedz duszom, by nie stawiały tamy mojemu Miłosierdziu we własnym sercu, które tak bardzo pragnie w nich działać (Dz.1578)

Film w Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Przy tej okazji polecam do obejrzenia film „Miłość i Miłosierdzie”,  który jest fabularyzowanym dokumentem na temat Bożego Miłosierdzia. W nim znajdziecie odpowiedzi na przytoczone pytania. Film opowiada o nieznanych faktach i niedawno ujawnionych dokumentach dotyczących misji siostry Faustyny Kowalskiej. Reżyserem i scenarzystą jest Marek Kondrat.

Zachęcam do świętowania Niedzieli Miłosierdzia Bożego i ciągłego zgłębiania Miłosierdzia Bożego.

Link do filmu: Miłość i Miłosierdzie cały film – gloria.tv

Tekst: SaSanka Zdjęcie: Pixabay

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar