Nasze grudniowe spotkanie miało radosny charakter

Opublikowane przez DN w dniu

Choinka z makaronu? Do tego cała pozłacana? I wyglądająca jak zakup z ekskluzywnego sklepu z ozdobami bożonarodzeniowymi? Tak, to możliwe! Ale tylko wtedy, gdy pomysł wykonania proponuje mająca wyjątkowy talent plastyczny specjalistka florystka. Tak było u nas we Wrocławiu.

Nasze grudniowe spotkanie miało radosny charakter. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia zaproponowałyśmy paniom warsztaty robienia ozdób świątecznych i warsztaty finansowe.

Warsztat rękodzieła świątecznego poprowadziła Marzena Sala. Zaproponowała paniom szeroki wachlarz ozdób świątecznych, w tym stroiki i wieńce adwentowe. Panie zdecydowały, że zrobią świąteczne stroiki na stół.

Nie ma co dużo pisać, bo zdjęcia powiedzą wszystko. Naprawdę trudno było wybrać najpiękniejszy stroik, bo wszystkie były przepiękne. Ale tak jest zawsze, gdy w pracę wkłada się całe serce.

Panie były bardzo zadowolone z warsztatów.

Mamy nadzieję, że pani Marzena pojawi się u nas ponownie, tym razem przed Świętami Wielkiej Nocy, i pomoże przygotować ozdoby na wiosenny świąteczny stół.

Warsztat „Finanse według Bożych zasad” zgromadził panie, które kontynuują zdobywanie wiedzy o tym, jak Pan Bóg postrzega sprawy majątkowe i finansowe. To zabawne, że ludzie samym sobie przypisują wiele zasług na tym polu, zupełnie nie rozumiejąc, że wszystko jest Bożym darem i Bożą łaską.
Tym razem dowiedziałyśmy się, jak ważna jest praca. Wiemy też jakie są cechy dobrego pracownika i uczciwego pracodawcy. Znamy już zakres Bożej i ludzkiej odpowiedzialności w tym temacie.
Poruszyłyśmy temat uczciwości – bardzo trudny temat we współczesnym świecie, bo statystyki alarmują, że coraz więcej ludzi usprawiedliwia bycie nieuczciwym i nie widzi w tym nic zdrożnego. Tymczasem Boże standardy są zupełnie inne! A więc musimy wybrać, czy chcemy być z tego świata, czy wybieramy Boże zasady bycia uczciwymi w sposób absolutny i w najmniejszym aspekcie życia. Wybór jak zawsze zależy od nas, ale wybierając to jednocześnie wybieramy albo Boże błogosławieństwo, albo Boże przekleństwo dla siebie i rodziny, albowiem Bóg jest Bogiem absolutnie świętym i uczciwym. Jako że stworzył nas na swoje podobieństwo, ma prawo od swoich dzieci wymagać zachowania najwyższych norm uczciwości.
Kolejnym tematem był dług. Wiemy już, co na ten temat mówi Biblia i co zrobić, by nie popadać w długi, a jeśli one są – co zrobić, by ich nie zwiększać. Wbrew pozorom najważniejszy punkt w postępowaniu względem zadłużenia nie jest z tego świata ☺.

Oto wrażenia Ireny:
„Przestrzegam Twoich napomnień, bo wszystkie moje drogi są przed Tobą.” Finanse i gospodarowanie nimi to codzienne życie. Jak ważne są aspekty uczciwości, zaciągania pożyczek itp., bycia żyrantem czyli brania odpowiedzialności za czyjeś zobowiązania? Bycie uczciwym niezależnie od sytuacji to jest wymóg miłości bliźniego i wierności Bogu. Natomiast nie bądź żyrantem – to dobra rada. Biednemu nie udzielaj pożyczki, ale jak możesz to udziel darowizny. To spojrzenie chrześcijańskie bardzo ważne w dzisiejszym czasie, gdy jesteśmy bombardowane do zaciągania długów. A czy one są zawsze konieczne?

Konferencję poprowadziła Monika, która pięknie przedstawiła nam ostatnią kobietę w cyklu „Kobiety Starego Testamentu”. Mówiła o Batszebie.
To rzeczywiście kontrowersyjna postać. Trudno o niej mówić bez wniknięcia w jej kobiece pragnienia i obyczaje panujące za czasów króla Dawida. Czy to ona popełniła błąd dokonując kąpieli w ogrodzie, czy też król Dawid, który zamiast walczyć na wojnie ze swoim wojskiem, został w pałacu i ulegając lenistwu przechadzał się po tarasie.
Batszeba doskonale wie, że zostanie zapamiętana jako „dawna żona Uriasza” (Mt 1,6), jako praktycznie bezimienna postać. Ale to jej nie przeszkadza. Bowiem Batszeba jest orędowniczką nieskończonego miłosierdzia Boga Jahwe.

Już po konferencji zastanawiałyśmy się, czy Batszeba była ofiarą czy intrygantką. I zapewniam, że odpowiedź nie była łatwa i oczywista.

Ojcu Ryszardowi Niziołkowi CSsR dziękujemy za obecność, wielką życzliwość i posługę sakramentalną. Bez niego nie mogłybyśmy przyjąć Pana Jezusa eucharystycznego, ani potem trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu.  

Pozdrawiamy wszystkie panie i zapraszamy na 19 stycznia 2019 r.
Rozpoczniemy wtedy nowy cykl konferencji o Bożej miłości.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *