„Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są Synami Bożymi” [Rz 8,14]; w codziennym życiu bardzo ważne jest otwarcie się na Ducha Świętego, bo to z Nim jak Maryja – Jego Oblubienica – powinnyśmy na co dzień współpracować.

Pierwszy dzień warszawskich rekolekcji Dzielnych Niewiast zakończył się godziną uwielbienia z modlitwą do Ducha Świętego prowadzoną przez Irenę Neumueler. Kto chociaż raz głęboko przeżył godzinę uwielbienia, ten doświadczył relacji  Bogiem w Duchu św. 

Jan Paweł II modlił się codziennie do Ducha Świętego modlitwą, której nauczył go tato po śmierci mamy, gdy zauważył, że młody jeszcze dziewięcioletni Karol Wojtyła nie był najgorliwszym w służbie ministrantem. Powiedział do niego: „Nie jesteś dobrym ministrantem. Nie modlisz się dosyć do Ducha Świętego. Powinieneś się modlić do Niego”.

Oto słowa tej modlitwy:

Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,

o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,

o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,

o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,

o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,

o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża.

Amen.

Dzięki modlitwie do Ducha Świętego możemy doświadczyć jeszcze potężniejszego działania Boga, bo tam gdzie On działa poruszają się sprawy pod sercem każdej kobiety, tak jak było to podczas spotkania Elżbiety z Maryją. Zachęcam gorąco, by każdy dzień rozpoczynać modlitwą o dary Ducha Świętego. Może zainspiruje Was też do modlitwy przepiękne wykonanie i aranżacja Sekwencji do Ducha Świętego nagrana przez zespół „Mocni w Duchu”:

Tekst: SaSanka, Zdjęcie: piksabay. Teledysk: youtube.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar