Wrześniowe warsztaty florystyczne Moniki Kudłacz  dla Dzielnych Niewiast w Krakowie rozpoczęły się od oczyszczania wszystkich roślin, tj. oderwania liści i skośnego przycięcia dolnej części łodygi każdego z kwiatów. Z tak oczyszczonych i posegregowanych w zależności od gatunku roślin nastąpiło wybranie potrzebnych do skomponowania bukietu kwiatów wiodących, towarzyszących oraz wypełnienia.  Kolejnym etapem było ułożenie wybranych kwiatów w bukiety przy zastosowaniu techniki spiralnej.

Powstały urzekające swoim pięknem bukiety kwiatów, w których królowały różowe, pomarańczowe cynie lub żółte dalie. Na koniec zaprezentowane zostały dwa przepiękne bukiety, jeden z wykorzystaniem różnych gatunków traw, a drugi z użyciem kryzy florystycznej – pocięty, sklejony papier pomalowany w różnych odcieniach koloru fioletowego i bordowego, który otaczał kwiaty podkreślając ich delikatny różowy kolor. Czyż my nie jesteśmy jak kwiaty, które powinny się rozwijać?

Beata


1 komentarz

Marzena · 4 września 2018 o 09:28

To piękne, że można nas porównać do kwiatów. Nasze rozkwitanie ma zawsze wymiar duchowy i emocjonalny. Ale może mieć także ten wizerunkowy. Ja odnajduję wiele radości w tym, że na co dzień, decydując się na wybór odzieży, tak naprawdę maluję siebie jak obraz. Wybieram kolory, kształty i fakturę materiału poszczególnych elementów garderoby. Wiem, że mój dobry wygląd sprawia innym radość. Jest też wyrazem mojego szacunku dla tych, z którymi spędzę dzień. I zachętą dla pań i dziewcząt, bo preferuję sukienki. Tak naprawdę chodzę tylko w sukienkach. Czy możemy być jak piękny bukiet kwiatów? Tak, jak najbardziej. A nawet już jesteśmy.
Pozdrawiam wszystkie Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *