Pierwsze powakacyjne spotkanie DN JUNIOR odbyło się 1 października. Zaczęło się jak zawsze spotkaniem powitalnym w salce i Mszą Świętą, której towarzyszyła świetna oprawa muzyczna. Zaraz po niej małe, średnie jaki i duże Dzielne Niewiasty poszły na osobne spotkania. Zajęcia pani Beaty Mądrej, jak zawsze ciekawe na pewno nauczyły jak uważać w dzisiejszym świecie na zagrożenia w dorastaniu oraz o całym Boskim planie na nas, od poczęcia po bierzmowanie. Najmniejsze „Dzielne” miały zajęcia z florystyki, a pani Monika pokazywała jak tworzyć najpiękniejsze kwiatowe kompozycje wianków. W drugiej grupie dziewcząt, pani Beata Kołodziej  pomogła  zrozumieć uczestniczkom trudne  relacje koleżeńskie i przybliżyła temat – na  czym polega przyjaźń. Zajęcia dla mam prowadziła pani Ewa Fus Kubacka.

Jedna z uczestniczek, będąca pierwszy raz tak opowiada o swoich wrażeniach:

Spotkanie Dzielnych Niewiast JUNIOR było dla mnie bardzo pięknym doświadczeniem. Pierwszy raz brałam udział w takim spotkaniu, gdzie się mówi bardzo otwarcie o Bogu i to w bardzo piękny sposób, a także porusza się ważne tematy. Uważam, że omawiane tematy były bardzo ważne i bliskie dla mnie a także dziewczętom w wieku nastoletnim. O dzieciństwie, dorastaniu, kiedy dziewczyna wchodzi w dorosłość ale także o zwykłych przyjemnych rzeczach i między tym mówiłyśmy gdzie jest w tym Bóg. Można było cały czas uczestniczyć w rozmowie więc nudy nie było. Zapraszam każdego kto ma szansę przyjechać na spotkanie Dzielnych Niewiast JUNIOR. Ponieważ jest to cudowne wydarzenie pełne radosnej energii i miłych, pozytywnie zakręconych ludzi.

Relacja innej uczestniczki:

Dziękuję za zorganizowanie i zaproszenie mnie oraz córki na DN JUNIOR . Po raz kolejny udałam się na spotkanie z przyjemnością i nie zawiodłam się. Tematy spotkań dotykają mnie codziennie a okazuje się że trudne sprawy można rozwiązać w prosty sposób. Pani Ewa podsuwa nam wiele cennych wskazówek, za co bardzo dziękuję. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu. Pozdrawiam DS

 

Ania: Spotkanie było dla nas bardzo przyjemne i inspirujące, pomimo lekkości tematu wywołało we mnie ogromną ilość refleksji. Pomimo wszelkich głosów mówiących, że konserwatywne wychowanie do kobiecości obiera z zaradności życiowej, że od przedszkola należy prowadzać córki na judo i majsterkowanie, nie ubierać na różowo i zabawiać autami, ducha nie da się wytresować – co było doskonale widać na ostatnich warsztatach. Najmłodsze dziewczynki pod czujnym okiem pani Moniki zajmowały się florystyką. Z zachwytem sięgały po kwiaty, wstążki, tworzyły własne kompozycje, pozowały do zdjęć, słowem – otaczały się pięknem i w tym pięknie same rozkwitały. Nastka (7,5 roku) i Misia (6 lat) były zachwycone. A wianki nosiły w domu jeszcze przez tydzień.

Nastka: Najbardziej podobały mi się wianki z kwiatów, wszystko było piękne. Miałam prawdziwe kwiaty z kwiaciarni i dużo materiałów, których zwykle nie używam. Zajęcia szybko minęły. Chętnie bym jeszcze na takie poszła.
Misia: A mnie się podobało, że mogłam sama wybrać swoje kwiatki. I że na przodzie wianka miałam taki duży ładny kwiatek – pompon. Lubiłam też śpiewać na mszy św.

Kategorie: DN Junior

2 komentarze

Ann.K · 26 października 2017 o 19:59

Jak się cieszę , że Was widzę 🙂 Chwała Panu !
Pozdrawiam.

Irena · 31 października 2017 o 16:48

Relacja ze spotkania, komentarze uczestniczek, zdjęcia – wzruszające /dziękuję
Ann, Niewiasto o słonecznym Sercu – zgadzam się z Tobą – wielkie brawa dla: opiekuna DN Junior, o. Pawła, uroczej koordynatorki Małgosi, pań: prowadzących warsztaty, grających, pomagających a szczególnie dla UCZESTNICZEK, rodziców, opiekunów 🙂

Warsztaty z florystyki – wspólnie z panią Anią, Karolinką, Nastką, Misią i innymi dziewczynkami, tworzyłyśmy piękne kompozycje wiankowe – ile nam to dało radości i uśmiechu (widać na zdjęciach) 🙂
Pani Monika, prowadząca te zajęcia – to profesjonalistka w każdym calu/dziękuję

Kochane Sekretarki Pana Boga – jesteście wspaniałe dziewczyny 🙂
Karolinko – można na Tobie polegać/dziękuję

A atmosfera? Cudowna

Gorąco pozdrawiam DN Junior ♡

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *