To był temat przewodni ostatniej, czerwcowej,  konferencji z cyklu o wewnętrznym uzdrowieniu, trwającym się od września ubiegłego roku, podczas spotkań Dzielnych Niewiast w Krakowie.

Ostatnią konferencję, tak jak i pierwszą prowadziła Agnieszka. We wrześniu, na pierwszej konferencji, Agnieszka zapraszała nas do tego, żeby wyruszyć w podróż – odkrywania piękna, które Bóg widzi w każdej z nas. Zachęcała do wyjścia z ogrodu  – metafory naszego życia – poza mur, który go ogranicza. Mur widoczny na obrazie towarzyszącym każdemu naszemu spotkaniu. Teraz, w czerwcu, zachęcała do bycia cierpliwą w czasie uprawy i zbierania owoców w ogrodzie. Prowadząc tę konferencję mówiła żeby pamiętać, że gdy wzrost jest powolny, Bóg także działa.

„Z królestwem Bożym dzieje się tak jakby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi czy czuwa, we dnie i w nocy nasienie kiełkuje i rośnie  – mówiła cytując fragment z Ewangelii św. Marka – on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarnko w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo” ( Mk 4,26-29).

Wszystko co czyni w Twoim i moim życiu jest tak cenne, że warto pozwolić, by rosło stopniowo i łagodnie. Pielęgnuj swoje życie jak dobra ogrodniczka ogród, z ufnością że przyniesie dobre owoce.

W porach roku odnajdujemy równowagę. Jest czas odpoczynku i czas wzrostu, czas sadzenia i czas zbierania owoców.

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzone”  (Koh 3,1-2).

Wiosna – czas na rozpoczęcie czegoś nowego, wydobycie na świat nowej gleby.

Może przyszedł czas w Twoim życiu na to by wyruszyć w nieznane? A może czas na to żeby rozkwitnąć tam, gdzie jesteś zasadzona?

Lato – czas częstego podlewania i bycia podlewanym. Jest to czas prześwietlania krzewów, wyrywania chwastów, ciężkiej pracy przy palącym słońcu. Jest to czas pielęgnowania tego, co najbardziej się liczy dla Ciebie.

 

Jesień – czas zbierania plonów i liczenia dojrzałych owoców. Jest to czas cieszenia się tym, co nowego zdobyłaś lub odkryłaś w sobie.

 

Zima – to czas oczekiwania na wiosnę. A może to jest Twój czas na oczekiwanie wielkiej zmiany?

W  jakiej porze roku znajdujesz się aktualnie? Być może jesteś w okresie próby a może zmiany?

Za nami kolejny rok spotkań Dzielnych Niewiast – jest różnie z naszą wytrwałością i stałą obecnością na spotkaniach, natomiast jesteśmy cierpliwe i wytrwałe w codziennej modlitwie i Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji dzieła Dzielnych Niewiast.

Drogie Dzielne Niewiasty – współpracujmy, dzielmy się pomysłami, korzystajmy z Bożych „narzędzi rozwojowych” – pomnażajmy swe talenty tu na ziemi, dane nam od Boga. Nie bójmy się popełniać błędów – nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.

Tekst i wybór zdjęć: Nowa Ja

Źródło zdjęć: pixabay

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar