Na majowym spotkaniu we Wrocławiu jedne z naszych pań tańczyły Bogu na chwałę, a inne poznawały Boże zasady dotyczące spraw finansowych. Co ważne wszystkie panie zostały ubogacone nowymi doświadczeniami.

Nasze spotkanie miało nieco inny rozkład niż zwykle, bo nasz opiekun duchowy o. Ryszard Niziołek musiał przed południem wyjechać z Wrocławia. Zaczęłyśmy spotkanie od Mszy Św. Nie ukrywam, że paniom bardzo się to spodobało i były zainteresowane, czy i w przyszłości można będzie tak robić.

Potem odbyły się warsztaty.

Warsztat taneczny poprowadził dla nas znakomity tandem – Hanna Łukaszewicz-Gulanowska i Agnieszka Gulanowska-Gruszewska – mama i córka, które łączą pasję taneczną z pracą zawodową. Co więcej, owa pasja taneczna stała się także dodatkowym zawodem, bo obie panie są instruktorkami tańca.
Tu nie trzeba wiele pisać, wystarczyło widzieć zadowolone buzie naszych uczestniczek, zarówno w przerwie na kawę, jak i po zakończeniu warsztatu tanecznego. Dodam tylko, że niektóre panie specjalnie na ten warsztat ubrały spódnice, by pięknie prezentować się w trakcie tańca.

Na warsztacie finansowym prowadzonym przez Anetę Wojtasiewicz panie dowiedziały się, dlaczego warto rozmawiać o finansach i zostały wprowadzone w temat Bożej i ludzkiej odpowiedzialności za sprawy finansowe tego świata. Rozmawiały m.in. o tym, że warto szukać dobrej rady i już wiedzą, do kogo zwrócić się po radę, bo niestety nie wszystkie osoby są dobrymi doradcami z Bożego punktu widzenia. Panie poznały również zasady tworzenia rejestru wydatków, który jest bardzo pomocny przy konstruowaniu domowego budżetu i zostały zaproszone do rejestrowania wydawanych pieniędzy. Oczywiście to tylko część tematów, które zostały poruszone w trakcie warsztatu finansowego. A wszystko było poparte cytatami z Biblii. Bardzo ubogacające były rozmowy, gdzie panie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi poruszanych spraw.

Po obiedzie panie wysłuchały konferencji pt. „Najpiękniejsza relacja – wiara”, którą wygłosiła Aneta.
Może nie raz zastanawiałaś się, czym jest wiara… Bo ja tak. Przecież to nie jest wiedza, ani tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. To coś znacznie bardziej mocnego i osobistego. Rozważałyśmy ten temat, a pomocą były nam cytaty nie tylko z Biblii, ale także z interesujących książek. Podana na koniec taca z pięknymi i różnorodnymi owocami także miała swoje znaczenie. I co tu dużo mówić – znów zdarzył się mały cud. Dosłownie w ostatnich zdaniach konferencji Aneta opowiedziała, jakie znaczenie ma przebaczenie swoim rodzicom. Proces przebaczenia ojcu czy matce, którzy nas skrzywdzili, a nie ich odrzucenia, czy nawet wyrzucenia na trwałe ze swego życia, sprawia, że zachowujemy stabilizację emocjonalną. I właśnie to stwierdzenie bardzo dotknęło jednej z naszych uczestniczek, która postanowiła, że jednak nie zerwie kontaktu z bliskimi, którzy ją bardzo zranili. Bogu niech będą dzięki, że działa z mocą i wykorzystuje każdą sytuację, by nas chronić od zła. O innym cudzie przeczytacie poniżej.

Oto wrażenia uczestniczek spotkania:
* Byłam wczoraj bardzo smutna, bo mi dokuczyli. A tu słowa Ewangelii: „Jeśli Mnie prześladowali i was prześladować będą.” Adoracja uświadomiła mi, że Pan Jezus jest naprawdę moim Przyjacielem.

* Jestem w szoku, ponieważ mogę zabierać Maryję, Pana Jezusa ze sobą na zakupy. Stwierdziłam, że powinnam przeczytać całą Księgę Przysłów. Mam przyjaciółkę, z którą rozmawiam prawie o wszystkim, ale to Panu Bogu mam oddać całą siebie. Te i wiele, wiele innych tematów zostało poruszonych na warsztacie finansowym – one budują w wierze i dają siłę.

* Bardzo dziękuję za kolejne spotkanie, które stało się znów okazją do spotkania z Panem Jezusem i ze wspaniałymi dzielnymi kobietami.

Dziękujemy paniom za przybycie.
Zapraszamy na ostatnie spotkanie przed wakacjami. Spotkamy się w sobotę 29 czerwca. Czekamy na was z radością!
Szczegóły spotkania  >>>>>  TUTAJ


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *