Dzielna Niewiasto zaplanuj dobrze czas Wielkiego Tygodnia, tak by od Wielkiego Czwartku skupić się na towarzyszeniu Chrystusowi w Jego Wieczerniku, Męce i Zmartwychwstaniu. W czasie Triduum Paschalnego obierz najlepszą cząstkę z danego nam czasu na Ziemi.

Triduum Paschalne to najważniejszy czas w ciągu całego roku liturgicznego w chrześcijaństwie. Szczególnie my kobiety mamy tendencję do wypełniania go codziennymi troskami, krzątaniną świąteczną. Bardzo dobrze tę postawę oddaje przypowieść o  Marcie i Marii (Łk 10, 38-42):

W dalszej ich drodze zaszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go w swoim domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która usiadłszy u nóg Pana, słuchała Jego słowa. Marta zaś uwijała się około rozmaitych posług. A stanąwszy przy Nim, rzekła: «Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła». A Pan jej odpowiedział: «Marto, Marto, martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba [mało albo] tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona».

 Często nie umiemy obrać najlepszej cząstki z danego nam przez Boga czasu. Nie dajmy się więc omamić zakupom, sprzątaniu i innym obowiązkom. Nie pozwalą nam one w pełni skorzystać z tego świętego czasu zadumy. Znajdźmy chwilę na codzienne rozważanie Męki Pana Jezusa czytając Słowo Boże z ewangelii. Niech Pan Bóg mówi do naszych serc przez swoje słowo! Bądźmy z Panem Jezusem blisko – serce przy sercu.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=huP7MrrNdro?start=3&w=560&h=315]
Tekst,  wybór multimediów (zdjęcie z pixabay):

SaSanka

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *