„Człowiek jest Słowem, a gdy tańczy – przemawia i wypowiada siebie”. Taniec jest „swego rodzaju pomostem prowadzącym do doświadczenia religijnego” (św. Jan Paweł II).

W sobotę, 8 stycznia 2022 roku, gościliśmy u siebie wyjątkowego gościa. Przyjechała do nas z Tarnowa siostra Anna Musiał RSCJ, która poprowadziła warsztaty z modlitwy tańcem. Po wspólnej modlitwie rozpoczęła się właściwa część. Wszystkie uczestniczki miały okazję nauczyć się nowego sposobu rozmowy z Panem Bogiem – tańca uwielbienia. Poprzez szereg pieśni i dobranych do nich choreografii wszystkie Panie mogły się zaangażować w tworzenie wspólnego dzieła – bo nogami też się można modlić J
Grupa warsztatowa wytańczyła błogosławieństwa i litanię loretańską w intencjach starego oraz nowego roku. Oczywiście, nie mogło też zabraknąć tańca z chustami – ulubionego rekwizytu znacznej części uczestniczek.

Dla mnie te warsztaty były totalnie nowym doświadczeniem. Po raz pierwszy zmęczyłam się podczas modlitwy, ale także po raz pierwszy zwróciłam uwagę na tekst pieśni. Do tej pory najważniejsza była dla mnie linia melodyczna. Jednak gdy podczas tańca swoimi ruchami próbowałyśmy przekazać treść utworu dotarło do mnie ile wartościowych myśli jest w nich zawartych.


Tekst: Anita, uczestniczka warsztatów tanecznych, które odbyły się podczas spotkania Dzielnych Niewiast w Krakowie, 8 stycznia 2022 roku.

Dziękuję Jadzi i Monice, uczestniczkom warsztatu, za udostępnienie zdjęć do wpisu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar