Grudniowe warsztaty florystyczne Dzielnych Niewiast w Krakowie mają zawsze bożonarodzeniowy, świąteczny akcent. Prowadzi je Monika Kudłacz – znakomita folrystka.
Pod jej okiem nasze Dzielne tym razem poznawały zasady twrzenia ozdób świątecznych. Mój podziw zawsze budzi ilość materiału jaki przynosi ze sobą Monika na te zajęcia. Z żywych i zasuszonych fragmentów roślin, z orzechów, łupinek, szyszek, z owoców świeżych i suchych, gałązek twórczy umysł potrafi stworzyć cudeńka, jeśli jest podpaty fachową wiedzą i umiejętnościami Moniki.
Monika tworzy swój zasób przez całe lato, by później czerpać z niego przy tworzeniu pięknych kompozycji. Czerpały z niego także i nasze Dzielne.

Po warsztatach, w godzinach popołudniowych, nasza sala spotkań napełniła się pięknymi świątecznymi wieńcami, którymi z radością i satyfakcją chwliły się uczestniczki warsztatu.

Monika Kudłacz – florystka pasjonatka, posiada uprawnienia sędziego międzynaroadowego i uczestniczy w komisjach sędziowskich, sama również uczestniczyła w zawodach i jest wicemistrzynią Polski z 2012 roku. W latach 2009-2015 współtworzyła pracownię florystyczną City Flowers  w Krakowie. Aktywnie uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy szkoląc się, prowadząc pokazy. Poza florystyką jest uzależniona od podróży z plecakiem i eksperymentów kulinarnych.

Tekst i zdjęcia: Stanisława

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar