Inicjatywa związana z Duszpasterstwem Kobiet przy delegacie Episkopatu Polski, bp Wiesławie Szlachetce, przypadła na czas naznaczony wojną w Ukrainie. Kiedy pojawił się pomysł powszechnej ogólnopolskiskiej pielgrzymki dla kobiet, przez nasz kraj przetaczały się protesty i marsze. To one stały się impulsem do wydarzenia, które w takim wymiarze jest możliwe dopiero w tym roku. Po pandemii koronawirusa i dwóch latach izolacji, ograniczania kontaktów i braku możliwości spotkania w większym gronie, mamy nowy – tragiczny kontekst, jakim jest wojna za naszą wschodnią granicą.

Jasna Góra i cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski, to dla nas źródło nadziei i droga do zmartwychwstałego Jezusa. Dlatego chcemy zaczerpnąć z tego źródła, aby innym nieść pokój i nadzieję. Jasna Góra to miejsce, które daje nam poczucie bezpieczeństwa, a Matka Boża Częstochowska otacza swoje dzieci swoją opieką.

Pielgrzymka to również spotkanie kobiet niezależnie od ich wieku, stanu i pozycji społecznej, a nawet narodowości, ponieważ zapraszamy na nie również gości z naszych domów i środowisk – kobiety, które uciekły przed wojną, Ukrainki, które są w Polsce dlatego, że w ich ojczyźnie nie jest bezpiecznie.

Więcej o pielgrzymce i duszpasterstwie kobiet możecie przeczytać i posłuchać

22 maja to także liturgiczne wspomnienie św. Rity – żony, matki, siostry zakonnej, dla której pokój był świadectwem życia chrześcijanina, ucznia i uczennicy Jezusa, słuchających Jego słów. Wszędzie dążyła do wprowadzania pokoju, kierując się w życiu Ewangelią. Pisałyśmy o niej w 2017 roku na naszej stronie:

Przygotowując się do tej pielgrzymki, zapraszamy Cię do Nowenny do św. Rity, wypraszając obfite owoce tej pielgrzymki i pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie, na Ukrainie i w świecie za wstawiennictwem tej świętej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar