Czy wiesz, że święty Andrzej Bobola przychodził do proboszcza w Strachocinie między innymi w latach osiemdziesiątych? Jest on głównym patronem Polski ustanowionym z woli Boga. Jak może nam pomóc ochronić Polskę przed zalewającym nas złem i co jego relikwie robią w Sejmie?

Nie pozwolił zapomnieć o sobie.

Święty Andrzej Bobola zmarł zabity przez kozaków w obronie wiary na Polesiu w potwornych męczarniach 16 maja 1657 roku. Jego zmaltretowane ciało złożono w pobliskim kościele i po latach zapomniano, gdzie je położono. Prawie pół wieku później święty Andrzej Bobola ukazuje się rektorowi kolegium pińskiego i wskazuje, gdzie w krypcie kościoła w Janowie znajduje się jego grób. Ciało świętego znaleziono. Było nietknięte i giętkie, jakby niedawno zmarł mimo, że spoczywało w wilgotnej ziemi… Od tej pory zaczęły się mnożyć cuda i łaski za jego pośrednictwem a Pińsk zgodnie z obietnicą świętego został cudownie ochroniony przed Szwedami.

Cud nad Wisłą.

W 1819 roku święty Andrzej Bobola ukazuje się w Wilnie dominikaninowi i przepowiada mu, że Polska odzyska niepodległość, a on zostanie głównym Patronem Polski. Mało kto kojarzy fakt, że Cud nad Wisłą, 15 sierpnia 1918 roku, wydarzył się dziewiątego dnia wielkiej nowenny do Andrzeja Boboli i Władysława z Gielniowa, którą modliła się cała Warszawa na mocy zarządzenia ówczesnego arcybiskupa warszawskiego.
Po tym fakcie nowy papież Pius XI, który w czasie najazdu bolszewickiego na Polskę był  nuncjuszem w Warszawie i świadkiem tych wydarzeń, kanonizuje świętego Andrzeja Bobolę i przekazuje do Polski ciało świętego zachowane w całości. Obecnie znajduje się ono w Sanktuarium Narodowym świętego Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, gdzie możemy pielgrzymować z wiarą i prosić o jego pomoc dla naszego narodu.

Invicti Athletae Christi – Niezwyciężony Bohater Chrystusowy.
To jedyna encyklika w historii kościoła poświęcona tylko jednemu świętemu.

W trzechsetną rocznicę męczeńskiej śmierci Andrzeja Boboli, 16 maja 1957 roku, papież Pius XII ogłosił encyklikę zaczynająca się od słów Invicti Athletae Christi, w całości poświęconej świętemu Andrzejowi Boboli. Ojciec Święty zawiera w niej także przesłanie do Polaków, pisze:
Niech więc (Polacy) idąc za jego świetlanym przykładem nadal bronią ojczystej wiary przeciw wszystkim niebezpieczeństwom, niech usiłują obyczaje do norm chrześcijańskich dostosować, niech to sobie mają mocnym przekonaniem za największą chwałę swojej Ojczyzny, jeżeli przez nieugięte naśladowanie niezachwianej cnoty przodków to osiągną, żeby Polska zawsze wierna, była dalej „przedmurze chrześcijaństwa.” Zdaje się bowiem wskazywać „historia, […] jako świadek czasów, światło prawdy […] i nauczycielka życia”, że Bóg tę właśnie rolę narodowi polskiemu przeznaczył.

„Zacznijcie mnie czcić w Strachocinie”

W latach 80-tych jakaś postać pojawiała się w nocy księdzu Józefowi Niżnikowi – proboszczowi parafii w kościele w Strachocinie na Podkarpaciu. Dopiero po czterech latach ksiądz Józef zdobywa się na odwagę, by zadać pytanie: „Kim jesteś i jak Ci pomóc?” Usłyszał w odpowiedzi: „Jestem święty Andrzej Bobola. Zacznijcie mnie czcić w Strachocinie.” Strachocina nieprzypadkowo zostaje wybrana przez św. Andrzeja Bobolę – najprawdopodobniej jest to miejsce jego urodzin. Wiele łask już w Strachocinie wyprosili sobie ludzie poprzez świętego Andrzeja Bobolę.

Ksiądz Józef Niżnik opowiada o swoich spotkaniach z Andrzejem Bobolą i rozpoczęciu jego kultu w Strachocinie
Święty Andrzej Bobola darem Boga na obecne czasy.

Zalewa nas fala zła pod różnymi postaciami. Jest obecnie bardzo ważne, żeby uciekać się przez Andrzeja Bobolę w modlitwie za Polskę i Polaków. Jest on głównym Patronem Polski jak sam przekazał –  danym nam od Boga. Obiecał też w objawieniu, że: „jeśli będzie głównym patronem Polski, Polska będzie pełna rozkwitu”. Istotne jest więc, by jego kult był coraz bardziej rozpowszechniony w naszej Ojczyźnie i ta informacja dotarła do wielu serc.

Polecam szczególnie modlitwę nowenną do świętego Andrzeja Boboli umieszczoną na stronach parafii w Strachocinie.

Święty Andrzej Bobola mówi dziś do nas, jak kiedyś w objawieniu do Fulli Horak:

Będą wam pomagał…. Ludzie nie dość gorąco i nie tak jak trzeba zwracają się do mnie.
Mogę być bardzo pomocny w zażegnywaniu wielkich katastrof. Mogę nieść ulgę w cierpieniu…
Powiedz ludziom, że grożą im straszne rzeczy za to, że zaniedbują sprawy wewnętrznego życia.
Możesz mnie zawsze prosić, a wysłucham cię.

Relikwie świętego Andrzej Boboli w polskim Sejmie i nie tylko…

Jak się okazuje relikwie świętego Andrzej Boboli są od 2 grudnia w sejmowej kaplicy. Posłanka Maria Kurowska, która je przyniosła mówi:
Od czasu, kiedy sprowadziliśmy relikwie świętego Andrzeja Boboli do sejmowej kaplicy, zaczęło się uspokajać na granicy.
Przyniosła również figurkę świętego na spotkanie, podczas którego ważyły się losy ustawy „segregacyjnej”, mówiąc: „Chciałam przekazać, że w rozwiązywaniu trudnych spraw trzeba polegać nie tylko na własnym umyśle. Ale trzeba się też odwoływać do Pana Boga”.
W internecie można znaleźć artykuły, które szerzej komentują te sprawy i ostatnią obecność świętego Andrzeja Boboli w ważnych przestrzeniach publicznych w naszym kraju.

Zachęcam serdecznie do modlitwy do Boga przez Maryję i świętego Andrzeja Bobolę za Polskę i Polaków. Niech każda i każdy z nas dołoży cegiełkę do ochrony naszego kraju przed zalewającym nas złem. Razem możemy wyprosić wiele łask.

Tekst: SaSanka
Zdjęcia: Pixabay.
Zdjęcie okładki i opis encykliki papieża Piusa XII Invicti Athletae Christi, pochodzi ze strony Wydawnictwa La Salette Księży Saletynów, które wydało tę encyklikę.

2 Komentarze

  1. Święty Andrzeju Bobola i wszyscy Święci , Błogosławieni Patroni Polski módlcie się za nami.
    Matko Boża Królowo Polski, Królowo Pokoju otul nas swoim płaszczem….

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar