Jezus powiedział wiele ważnych przesłań do św. siostry Faustyny. Przypomnijmy sobie niektóre z nich:

„Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników (…), w tym dniu wylewam całe morze łask na dusze, które zbliżą się do źródła miłosierdzia mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w tym dniu otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby jej grzechy były jako szkarłat” (Dz. 699).

„Niech nikt nie wątpi o dobroci Bożej; choćby grzechy jego były jak noc czarna, miłosierdzie Boże mocniejsze jest niż nędza nasza. Jednego trzeba, aby grzesznik uchylił choć trochę drzwi serca swego na promień łaski miłosierdzia Bożego, a resztę już Bóg dopełni” (Dz. 1507).”Nie rozumiem, jak można nie ufać Temu, który wszystko może; z Nim wszystko, a bez Niego – nic. On Pan, nie pozwoli i nie dopuści zawstydzenia dla tych, którzy całą ufność swoją w Nim położyli”(Dz. 358).

„Najmilsza Mi jest dusza ta, która wierzy mocno w dobroć Moją i zaufała Mi zupełnie; obdarzam ją swoim zaufaniem i daję jej wszystko, o co prosi” (Dz. 453).

 

Nie tylko my – żyjący potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. Dusze czyśćcowe bardzo proszą o modlitwę za nie. Wykorzystajmy ten szczególny dzień łaski – Święto Miłosierdzia. Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszach czyśćcowych rozważając Mękę Jezusa Chrystusa w Godzinie Miłosierdzia.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OnzEgPCon3s&w=560&h=315]

Tekst i wybór multimediów: SaSanka

Źródło zdjęć: pixabay


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *