Muszę być świętą, świętą nowoczesną, teocentryczną humanistką – tak określiła swoją misję życiową Natalia Tułasiewicz.

Przyznam szczerze, że pomysł, by kolejny rok formacji Dzielnych Niewiast opierał się na błogosławionych i świętych kobietach nie wydawał mi się zbyt atrakcyjny.
Miałam w pamięci cykl Kobiety Biblii, który był bardzo ciekawy poznawczo ale… Cóż, trudno było mi identyfikować się z kobietami Starego Testamentu i znaleźć dla siebie inspirację do działania.
Teraz spodziewałam się kolejnej lukrowanej biografii zbliżonej do średniowiecznych hagiografii.
A tu szok.
Polka, kobieta żyjąca i działająca w okresie międzywojennym i w czasie drugiej wojny światowej. Tak więc w nieodległej przeszłości. Do do tego prekursorka współczesnych poglądów na rolę świeckich w kościele, ba nie tylko poglądów. Natalia funkcjonowała w kościele tak, jak to robią obecnie świeccy. Przecierała im szlaki.

W miarę jak Małgosia, Liderka Dzielnych Niewiast w Krakowie, odsłaniała tajniki życia Natalii, jej sposób myślenia, działania, przekonania, życiowe wybory, temperament, moja żuchwa powoli opadała w dół.
W końcu dotarło do mnie. No przecież to jest mój typ! Już kocham tę Natalię!
Nie będzie dla Was zaskoczeniem gdy napiszę, że z wielką uwagą wysłuchałam tej konferencji do końca. Konferencji, przeplatanej niesmowitymi z cytatami z książki „Być poetką życia. Zapiski z lat 1938 – 1943” Natalii Tułasiewicz. Oczywiście zachęcam do lektury materiałów o Niej chociażby tych, dostępnych w Internecie

Cykl zapowiada się fantastycznie i już czekam na kolejną konferencję o świętych kobietach i Was na nią zapraszam.

Małgorzata w opowiada o drodze Natalii do świętości. W rolę Natalii wcieliła się Krystyna
Natalia Tułasiewicz – skarb kościoła

Tekst: Stanisława
Zdjęcie tytułowe ze strony: https//kobieta-moich-marzen.blogspot.com


1 komentarz

Agata · 11 października 2022 o 13:14

Konferencja Gosi przybliżyła mi postać bł. NATALII TULASIEWICZ, kobiety z pasją, która dzieliła się Bogiem ze wszystkimi i to na rozmaite sposoby. Jak to możliwe? Widziała Boga wszędzie, nawet w tych trudnych wydarzeniach. Obejmowała wszystkich miłością. BOGU ufała bezgranicznie. Boże! Pomóż i mnie uczyć się od twojej uczennicy Natalii.. bo Ty jesteś nieskończoną MIŁOŚCIĄ. Ty możesz wszystko zmienić .. .WE MNIE I WOKÓŁ MNIE.

Agata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *