Majówka Kobiet – Cudowne Boże naczynia
W dniach od 6 do 7 maja 2023 roku odbyło się w Krakowie doroczne spotkanie kobiet, nazywane od nazwy miesiąca „Majówką dla kobiet”. To już jedenaste takie spotkanie licząc od niezapomnianego pierwszego spotkania w 2012 roku, po którym ojciec Paweł Drobot zainicjował działalność Dzielnych Niewiast.
Każda Majówka ma swój motyw przewodni i specjalnego gościa, wyjątkową kobietę, która w ciągu dwóch dni prowadzi konferencje.
Tym razem motywem przewodnim była metafora kobiety jako cudownego Bożego naczynia a cykl konferencji prowadziła Magdalena Grabowska.
Magdalena Grabowska przez ponad 35 lat działała w międzynarodowym chrześcijańskim ruchu misyjnym Campus Crusade for Christ. Wraz z mężem przez 25 lat prowadziła Służbę Rodzinie. Jest wykładowcą i trenerem na konferencjach, rekolekcjach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz kobiet.
Z głębokiego spotkania z Biblią narodziły się jej książki „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju”, „Niezapomniane bohaterki Biblii. Pięcioksiąg”, „Niezapomniane bohaterki Biblii. Księgi Prorockie”. Jest także autorką książek dla dzieci „Wielka wędrówka” i „Cudowna przemiana”.
Tak więc Magda, zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Biblią, posługując się metaforą Stwórcy jako Garncarzem udowadniała, że my kobiety jesteśmy dziełem Jego rąk. On sam wziął w swoje ręce tworzywo i nadał nam kształt, formę. W tych dłoniach mogłyśmy poczuć Jego ciepło, dotyk, czułość i miłość. Szacunek. On nas chciał i zaplanował dla nas przyszłość. On w nas wierzył. W nasze możliwości, umiejętności, wrażliwość i rozum.
Jako twór doskonały, Jego dzieło, otrzymałyśmy od Niego dar najcenniejszy: wolność. Wolność dokonywania wyboru, wolność budowania swego życia zgodnie z naszym zamysłem, kształtowania po swojemu swego losu.
Nigdy nie gardził, nie oceniał, nie kpił i nie ośmieszał. Zamiast tego zawsze kocha i… cierpi, gdy porywa nas, zachwyca droga życia, którą kreśli nam szatan.
Magda w mistrzowski sposób posługiwała się metaforą glinianych naczyń. Raz jako nas samych innym razem jako metaforą naszego życia.
Aranżowała krótkie dyskusje w grupach na temat najważniejszych wątków poruszanych podczas konferencji. Wiele dających do myślenia ich uczestniczkom.
Wreszcie na zakończenie pierwszego dnia spotkania zaskoczyła nas warsztatem „plastycznym”. Tu również nie obeszło się bez metafory a jednocześnie mocnego doświadczenia „wzięcia życia w swoje ręce”.
Zadanie polegało na udekorowaniu losowo otrzymanych naczyń. Naczynia były różne i nie każdej przypadł do gustu otrzymany kształt. Samo życie.
Oczywiście nie sposób emocji związanych z konferencjami nie wiązać z przeżyciami podczas Mszy świętych odprawianych przez naszych opiekunów duchowych, ojców redemptorystów Pawła i Andrzeja i ich homiliami.
Z możliwością refleksji i uwielbienia Pana Jezusa w wieczornej sobotniej adoracji.
Czy warto było wziąć udział w tegorocznej Majówce? Jak zwykle warto. Teraz już wiesz i koniecznie zaplanuj swój udział w przyszłym roku.
Tekst: Stanisława
Zdjęcia: Magdalena Grabowska, Stanisława
0 komentarzy