Wielki Tydzień słuchania

Ostatnio Pan Bóg przyszedł do mnie z myślą, żeby więcej Go słuchać na modlitwie niż mówić. Po to nawet mamy dwoje uszu a tylko jedne usta. Myślę, że Triduum Paschalne to właśnie czas, by więcej słuchać Boga. Naszym zadaniem jest oddać ten czas i przestrzeń naszego życia Bogu, być z Nim być w przeżywaniu tej ogromnej Tajemnicy Zbawienia.

Po prostu bądź

W sytuacjach cierpienia często żadne słowa nie wyrażą tego, co ktoś przeżywa i najważniejsza jest obecność przy kimś.

Ksiądz kardynał Wyszyński głosił:
Ludzie mówią: „czas to pieniądz”. A ja wam mówię: czas to miłość.

Czas to miłość, a miłość wyraża się na różne sposoby. W Triduum Paschalnym ta Miłość Boga jest przeogromna i dobrze by było na nią odpowiedzieć, nad nią się zatrzymać, jej posłuchać… Po prostu bądźmy z Chrystusem w tej tajemnicy Odkupienia ofiarowując mu czas.

Czas to miłość – projekt muzyczny

„Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego” – to projekt muzyczny, realizowany przez portal Stacja7 wspólnie z muzykiem Dariuszem Malejonkiem, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. „Czas to miłość” to hołd złożony przez polskich artystów Prymasowi Tysiąclecia. Te przepiękne utwory opowiadające o życiu i nauce Kardynała pomogą dziś w pokonywaniu przeciwności, są lekcją przebaczania, miłości i wytrwałości.

Na stronie internetowej projektu możemy znaleźć wiele cennych artykułów, nagrań wideo, utworów muzycznych i dokumentów dotyczących kardynała Stefana Wyszyńskiego.

„Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński”

Na zakończenie załączam piosenkę „Czas to miłość” w wykonaniu Aleksandry Smerechańskiej. Została ona napisana na potrzeby filmu „Ojciec i Pasterz – Kardynał Stefan Wyszyński”, który jest poświęcony osobie i nauczaniu Prymasa Tysiąclecia.

Tekst, wybór utworów muzycznych i zdjęcia: SaSanka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar