Pewnie każda z Nas zna słowa piosenki napisanej przez  Jonasza Koftę w wykonaniu Jerzego Stuhra „Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi uuu”.
W minioną sobotę w Krakowie odbyły się warsztaty tańca uwielbienia, które prowadziła Siostra Anna Musiał.

Parafrazując słowa piosenki było tak:
tańczyła każda z Pań, bo każdy dla Pana tańczyć może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodziło, jak to każdej z nas wychodziło. Ważne, że tworzyłyśmy radosną wspólnotę i byłyśmy sobą.
Przy akompaniamencie piosenki „Jesteśmy piękni, Twoim pięknem Panie” wpatrywałyśmy się w oczy nasze, tańcząc i wychwalając naszego Stworzyciela, który w każdej z Nas złożył swoje piękno. Tańczyłyśmy też dla Maryi i naszych Aniołów Stróżów.
W pantofelkach, botkach, a nawet skarpetkach nasze nogi stawiały kroki, kroczki, których układ przedstawiała nam Siostra Ania. Tłumaczyła nam także symbolikę tych kroków, np. maim, który symbolizuje płynącą wodę.
Nie było nudy. Muzyka była multi-kulti – włoska, żydowska, polska. Mogłyśmy się poczuć nawet jak księżne na dworze angielskim, tańcząc taniec dworski.
Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tych warsztatach i poznać taką formę modlitwy uwielbienia. Chciałabym pogłębić wiedzę na temat symboliki gestów w tańcu żydowskim. Myślę, że to dopiero początek mojej przygody z tańcem uwielbienia, jako modlitwy całą sobą. Pozdrawiam Dzielne Niewiasty i naszego duchowego opiekuna Ojca Pawła. Zachęcam do tańca dla Pana.
Renata z Roztocza

5 Komentarze

 1. Reniu, serdeczne dzięki za to sprawozdanie – było tak, jak opisujesz: trochę popłochu, trochę zadumy i skupienia, dużo radości i wdzięczności. A w ogóle to myślę, że my kobiety stworzone jesteśmy do tańca!

 2. Renatko – fantastyczny debiut na forum internetowym ☆
  Czujesz taniec…

  Dzielna Siostro Aniu, Niewiasto o odważnym Sercu – miło mi napisać, wspaniała z Ciebie Tancerka Pana Boga/dziękuję za Twoją „pasję taneczną”, uwielbienie Pana Boga tańcem ♡
  Dzięki Siostrze, my DN tańczymy! Mam nadzieję, że się spotkamy w Tarnowie i nie tylko…

  Taniec Uwielbienia – zapraszam Ciebie Renatko, Marto, Moniko i inne kochane Dzielne Niewiasty do kaplicy na godz. 13.30 – odbędzie się próba tańca – a kiedy? Oczywiście podczas krakowskiego spotkania DN i to już 3 lutego 🙂

  Do zobaczenia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar