Gdy Pan mówi do serca to dzieją rzeczy niesamowite. Porusza się wtedy w nas najgłębsza cząstka naszego „ja”. Boży pokój wlewa się w nasze serce a radość je rozpiera – i tak jest właśnie z tą książką.

Książka „Gdy Pan mówi do serca” księdza Gaston`a Courtois`a, to zbiór czterystu krótkich zapisków duchowych w formie wypowiedzi, jakie kieruje do nas Bóg. Nie jest to pozycja książkowa, którą czyta się jednym ciurkiem, ale do której im częściej się zagląda na kilka chwil, tym więcej przemyśleń i bożych wskazówek zakorzenia się w naszym sercu na dłużej.

Ta książka to rozmowa z najlepszym przyjacielem w osobie Boga. Zawarte w niej teksty są głębokimi a zarazem prostymi wskazówkami jak wypełniać Wolę Bożą w codzienności.

Poniżej przytaczam cztery przykładowe cytaty zaczerpnięte z tej książeczki:

[192.] Jestem przy tobie i nigdy cię nie opuszczę – przede wszystkim dlatego, że jestem Miłością. O gdybyś wiedział, do jakiego stopnia zostałeś umiłowany! Posługuję się tobą o wiele bardziej niż myślisz. Wtedy gdy czujesz się słaby, jesteś silny moją siłą i mocny moją mocą. Nie licz na siebie, licz na MNIE. Nie licz na własną modlitwę. Licz na moją modlitwę – jedyną, która przynosi skutek. Łącz się z nią. Nie licz na własne działanie ani wpływy. Licz na moje działanie i na moje wpływy. Nie lękaj się. Nie poddawaj się rozpaczy ani trwodze. Zaufaj Mi. Troszcz się o moje sprawy. Kiedy jesteś słaby, ubogi, w ciemnościach, w agonii, na krzyżu… ofiaruj [Ojcu] moją zasadniczą, nieustanną i powszechną Ofiarę.

Jednocz się ze Mną w modlitwie. Módl się moją modlitwą. Jednocz się ze Mną w pracy, w radościach, w trudach, we łzach, w cierpieniach. Jednocz się ze Mną w śmierci. Teraz jeszcze wiele spraw jest dla ciebie „tajemnicą”, lecz w chwale staną się one światłem i przyczyną dziękczynienia. To właśnie w światłocieniach wiary dokonują się w sercu człowieka wybory, których źródłem jest Bóg, i gromadzą się zasługi, za które w wieczności Ja sam będę zapłatą.

Pragnij, aby wszyscy ludzie Mnie kochali. Takie pragnienia więcej znaczą niż wszystkie twoje zewnętrzne działania apostolskie.

[193.] Lata, które zostały ci jeszcze do przeżycia na ziemi, nie będą mniej owocne. Starość jest jak jesień, pora dojrzałych owoców i kolorowych liści, które wkrótce opadną. Starość jest jak piękno zachodów słońca, które wkrótce zniknie za horyzontem. Ty znikniesz, zanurzając się coraz głębiej w oceanie mojej miłości, gdzie znajdziesz przygotowane dla ciebie wieczne mieszkanie. Twoja dusza opromieniona światłem włączy się w moje życie chwały.

[23.] Wzywaj Mnie. Kochaj Mnie. Niech przeniknie cię pewność, że zostałeś umiłowany do szaleństwa, taki jaki jesteś, ze wszystkimi swoimi ograniczeniami i nędzą, bo masz stać się tym, czym pragnę, to jest rozżarzoną pochodnią Bożej miłości. Wówczas instynktownie będziesz bardziej myślał o Mnie i o innych niż o sobie samym, całkiem naturalnie będziesz żył bardziej dla Mnie i dla innych niż dla siebie samego. W chwilach codziennych drobnych wyborów będziesz wybierał Mnie i innych zamiast siebie samego. Będziesz żył w boskiej komunii ze Mną i w powszechnej komunii z bliźnimi… utożsamiony ze Mną i jednocześnie z bliźnimi. Pozwolisz, abym coraz bardziej posługiwał się tobą jako znakiem jedności pomiędzy moim Ojcem w niebie i moimi braćmi na ziemi.

[24.] Porozmawiaj ze Mną, zanim zaczniesz cokolwiek mówić o Mnie ludziom. Rozmawiaj ze Mną zwyczajnie, z prostotą i z uśmiechem: Hilarem enim datorem diligit Deus („Radosnego dawcę miłuje Bóg” – 2 Kor 9,7). Cóż mogą o Mnie powiedzieć ci, którzy mówią to, co sami o Mnie myślą, a nie to, co Ja chciałbym powiedzieć ludziom o sobie? Skoro nawet wśród chrześcijan krąży na mój temat tyle fałszywych opinii, cóż dopiero wśród tych, którzy twierdzą, że we Mnie nie wierzą.

Dialog z Bogiem jest najlepszą rozmową, która koi serce i rozświetla umysł. Pan Bóg rzeczywiście mówi do serca poprzez tę książeczkę!

Gorąco polecam, bierz i czytaj!

Tekst i wybór zdjęć: SaSanka. Zdjęcia: pixabay

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar