Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne rekolekcje dla kobiet, na urokliwej polanie Rynias, w ośrodku rekolekcyjnym Redemptorystów u podnóża Tatr, gdzie przez lipcowy tydzień zgromadziło się 25 wspaniałych kobiet.

Rynias to niezwykłe miejsce, mające w sobie to „coś” niemalże magicznego, gdzie można się zapomnieć, odciąć od codziennych spraw i problemów. To miejsce, które przyciąga samo w sobie – chce się tam wracać. To miejsce, w którym czuć powiew Ducha Świętego na każdym kroku. Nieodłączną częścią Ryniasu są także jego mieszkańcy, w szczególności panie Gaździny, które poprzez świadectwo pięknej wiary, dawane samymi sobą, stały się w pewnym sensie współprowadzącymi nasze rekolekcje i ich nierozerwalną częścią.

W takich okolicznościach przyrody rekolekcje poprowadzili dla nas Małgorzata Nowak DN Kraków, Anna Bawor DN Warszawa oraz o. Witold Hetnar CssR. Ich tematem były dary i charyzmaty Ducha Świętego na drodze powołania do życia i miłości każdej kobiety. Głoszone konferencje pozwalały poznać prawdę o Bogu, a także prawdę o samej sobie. Przekazane treści, które tak silnie w nas rezonowały, mogłyśmy każdego dnia oddać z pomocą Ducha Świętego największej miłości – Bogu, w codziennej Eucharystii, adoracji, drodze krzyżowej, modlitwie różańcowej. W trudnościach i upadkach mogłyśmy uzyskać pomoc w sakramencie pokuty i pojednania.

Rekolekcje dla kobiet to nie tylko czas spędzony na samej modlitwie – nie tylko czas „dla ducha”, było również i coś dla „ciała”. Niebo zatroszczyło się o piękną pogodę, wprost idealną na górskie wędrówki. Udałyśmy się na wyprawę na Rusinową Polanę i do Sanktuarium na Wiktorówkach. Swoim urokiem zachwyciła nas również rzeka Białka, a leśne runo przygotowało pyszne owoce – borówki i maliny. Był także czas na długie „babskie” rozmowy przy kawie, a nawet i na wieczorne śpiewy.

Rekolekcje były otwarte dla wszystkich pań, choć niewątpliwie wpisały się już jako nieodzowny element formacji Dzielnych Niewiast, stąd sporą część grupy stanowiły panie biorące udział w comiesięcznych spotkaniach Dzielnych Niewiast w całej Polsce.

Do swoich domów i codziennych zajęć wróciłyśmy ubogacone i umocnione, pełne nadziei  i wypełnione Duchem Świętym, oczekując na piękne owoce tych rekolekcji.

 

Tekst i zdjęcia: „gall anonim”


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *