Najcenniejszą pomocą dla dusz czyśćcowych jest bez wątpienia ofiara Mszy Świętej, ale tylko na tyle, na ile zmarła osoba ceniła ją za życia.
O czyśćcu – film i książka.

Ostatnio w kinach pojawił się film Michała Kondrata pt. „Czyściec”.  W tym wpisie dzielę się z wami audycją radiową w formie wywiadu z reżyserem tego filmu, w którym opowiada o tym co umieścił w jego fabule i dodaję własne wartościowe przemyślenia. Dodatkowo dorzucę audiobook/książkę Marii Simmy o jej przeżyciach z duszami czyśćcowymi spisanymi w formie wywiadu. Wszystkie te pozycje są bardzo pomocne w pogłębieniu wiedzy o duszach czyśćcowych i rzeczywistości duchowej czyśćca a także zawierają cenne wskazówki dla nas żyjących.

Fulla Horak – widzenia czyśćca.

Filmu „Czyściec” niestety narazie nie obejrzycie w kinie – mi udało się jeszcze na niego wybrać przed zamknięciem kin. Film jest łączoną formą dokumentu i filmu fabularnego. Są w nim zawarte wypowiedzi wielu ciekawych osób na temat czyśćca a także opisuje relacje świętych, do których przychodziły dusze czyśćcowe po pomoc, między innymi ojca Pio. Wstępem i przedsmakiem treści tego filmu jest wywiad – rozmowa z Michałem Kondratem, jego reżyserem, scenażystą i producentem. Polecam bardzo wartościowe podkasty radiowe w radiu Plus w audycji „Nocne Światła” a w niej: Spotkania Fulli Horak z duszami czyśćcowymi. Warto także przejrzeć inne podkasty z tej audycji.

Główną postacią filmu jest Fulla Horak, która miała widzenia czyśćca. To na jej przekazie z książki „Święta Pani” w głównej mierze bazuje film. Porządkuje on wiedzę na temat czyśćca i tej rzeczywistości duchowej, która jest jednym ze stanów duszy po śmierci. Zachęcam do zdobycia tego filmu po okresie pandemii, kiedy będzie on już dostępny na płytach DVD a może uda się Wam go też znaleźć wcześniej w wersji VoD.

Maria Simma i jej przeżycia z duszami czyśćcowym.

Moim odkryciem jest też postać Marii Simmy i jej przeżycia z duszami czyśćcowymi. Dzieli się ona nimi w książce pt. „Uwolnijcie nas stąd! O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz”.  Jest to książka – wywiad z Marią Simmą, do której dusze czyśćcowe przychodziły po pomoc. Maria przekazuje wiele cennych wskazówek dla nas żyjących od dusz czyśćcowych. Polecam posłuchać, na przykład przy sprzątaniu, całą książkę. Pod tekstem znajdziecie link do całej książki w wersji audiobooka.

Maria Simma mówi między innymi, że najcenniejszą pomocą dla dusz czyśćcowych jest bez wątpienia ofiara Mszy Świętej, ale tylko na tyle, na ile zmarła osoba ceniła ją za życia. W tej książce poruszane są różne aspekty życia – od tematów pracy, małżeństwa poprzez modlitwę i śmierć aż do rzeczywistości duchowej czyśćca. Polecam modlitwę za dusze czyśćcowe oraz ofiarowanie za nie cierpienia, różańca i Mszy Świętych – szczególnie, że do końca listopada można uzyskać odpust zupełny dla nich. My naprawdę możemy skrócić ich męki! Dusze czyśćcowe są bardzo wdzięczne i możemy wtedy liczyć też na ich pomoc w naszym życiu.

Tekst i wybór zdjęć: SaSanka Zdjęcia: pixabay

Postscriptum

Stanisława


1 komentarz

Ann.K · 25 listopada 2020 o 13:58

Dziękuję za wpis kochane DN. Zdążyłam obejrzeć film „Czyściec”. Przypomniane są w nim m.in. bardzo ważne prawdy, o który jako chrześcijanie słyszeliśmy. Przebaczenie i modlitwa, to najcenniejsze akty miłosierdzia, które możemy ofiarować Zmarłym, nawet jeśli po ludzku patrząc, doznaliśmy krzywdy i nie chcemy nawet pamiętać o osobach trudnych, okrutnych. Bardzo ważna jest modlitwa za poległych podczas wojen. Okazuje się też, że istnieje Muzeum Dusz Czyśćcowych w Rzymie, a we francuskiej Normandii znajduje się tzw. światowe centrum modlitw za zmarłych- tak przyjęło się określać sanktuarium Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci z Montligeon . Przeżycia Fulli Horak wydają się być pretekstem, tłem filmu. Przedstawiane są także historie i zapiski różnych Świętych, u których dusze w czyśćcu cierpiące szukały pomocy. Jednym słowem, ten film trzeba obejrzeć, otwiera oczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *