We Wrocławiu gościem specjalnym była Sara. Podzieliła się swoim świadectwem, a potem zaprosiła panie do wspólnych zdjęć. Oprócz tego wszystko odbyło się według wyznaczonego planu na naszym lutowym spotkaniu.

Z rana pobłogosławił nam nasz opiekun duchowy ojciec Ryszard Niziołek CSsR. Panie uczestniczyły w dwóch warsztatach: rozwoju osobistego i finansowym.

Mamy nowy cykl warsztatowy z dziedziny rozwoju osobistego pod nazwą ”Modnie i godnie”. Marzena Jagielska – autorka sesji – zapewniła, że misją tego warsztatu jest pomoc kobietom w świadomym budowaniu swojego wizerunku. Styl ubierania jest ważnym komunikatem niewerbalnym, jaki dajemy o sobie innym osobom np. pracodawcy, kontrahentowi w biznesie, wspólnocie, przyjaciołom, rodzinie…

 Za każdym stylem kryje się bowiem wiele informacji, m.in.:
– o stylu życia (chaotyczny czy uporządkowany),
– o zasobach finansowych (bogato czy biednie),
– o emocjach (optymistycznie czy negatywnie),
– o życiowej filozofii (uważnie czy beztrosko),
– o poczuciu kobiecości (docenianie czy niskie poczucie wartości).

Prawdą jest, że to „nie szata zdobi człowieka”. Jednak analizując styl ubierania możemy same o sobie wiele się dowiedzieć. A większa znajomość siebie, to otwarcie na zmiany i pierwszy krok do nowych wyborów.

Chcemy wyglądać pięknie i elegancko – nie tylko od wielkiego dzwonu, ale każdego dnia. Jako Dzielne Niewiasty możemy też wyznaczać nowe standardy ubierania się.  Modnie i godnie, czyli z zachowaniem normy maryjnej.

Na tym spotkaniu panie zapoznały się z ważnymi dla nich tematami:
1. Jak prawidłowo dobrać biustonosz, by pięknie wyglądać i odciążyć kręgosłup;
2. Jakie mamy style ubierania i co one o nas mówią;
3. Dwanaście podstawowych elementów kobiecej garderoby, które pozwolą zawsze dobrze się prezentować;
4. Proste i skuteczne reguły „odchudzenia” własnej szafy;
5. Trzy warunki, żeby każdy zakup odzieżowy był trafiony.

W kameralnym gronie panie odkrywały też swoje stylizacyjne marzenia. Zagościły suknie i sukienki w bardzo wielu fasonach i kolorach. I choć do kalendarzowej wiosny jeszcze sporo czasu, na warsztacie już było zwiewnie i kwieciście.

W trakcie drugiej części warsztatu finansowego prowadzonego przez Anetę Wojtasiewicz, panie poznały Boże spojrzenie na sprawy uczciwości, pracy i długu. Jest sprawą wiadomą, że wiele osób ma problem z byciem uczciwym – w sprawach zawodowych (np. rozliczanie paliwa służbowego, delegacji), ale i w sprawach prywatnych (np. rozliczanie kosztów remontu, podatków, sprzedaż samochodu). Jest sprawą oczywistą, że Bóg wymaga od nas całkowitej uczciwości w najmniejszych sprawach, gdyż sam jest Bogiem świętym i wiernym, a my jesteśmy stworzone na Jego podobieństwo. Słowo Boże służyło nam argumentami, by zachować absolutną wierność Bogu, bez względu na okoliczności.

Kolejnym tematem było Boże podejście do pracy – okazuje się, że tutaj zarówno Bóg jak i człowiek mają swój zakres obowiązków do wypełnienia. Praca jest Bożym darem dla człowieka – została stworzona przez Boga jeszcze przed grzechem pierworodnym człowieka. Bóg ceni każdą uczciwie wykonywaną pracę. Przypatrywałyśmy się postaciom z Biblii i poznałyśmy cechy dobrego pracownika. Oprócz tego mówiłyśmy także o cechach dobrego pracodawcy i o tym, na co należy zwracać uwagę przy wyborze liderów, którzy będą kierować ludźmi. Dowiedziałyśmy się, kto naprawdę jest naszym szefem i jak patrzeć na kwestię awansu.
Zwróciłyśmy szczególną uwagę na odpoczynek, który w Bożych oczach ma niebagatelne znaczenie. Jeśli potrafisz godnie odpoczywać, to Bóg będzie ci błogosławił w pracy.
Co ciekawe – czytania na dzisiejszą sobotę potwierdzały ten fakt. Oto prorok Izajasz mówi:
Jeśli powściągniesz twe nogi od przekraczania szabatu,
żeby w dzień mój święty spraw swych nie załatwiać,
jeśli nazwiesz szabat rozkoszą,
a święty dzień Pana – czcigodnym,
jeśli go uszanujesz przez unikanie podróży,
tak by nie przeprowadzać swej woli
ani nie omawiać spraw swoich,
wtedy znajdziesz twą rozkosz w Panu.
Ja cię powiodę w triumfie przez wyżyny kraju,
karmić cię będę dziedzictwem Jakuba, twojego ojca.
Albowiem usta Pańskie to wyrzekły. (Iz 58, 13-14)

Na koniec dowiedziałyśmy się, jak Pan Bóg pojmuje dług. Mówiłyśmy też o tym, jak postępować, by unikać długów oraz co zrobić, by z długów wyjść. Już wiemy, jak się zachować, gdy ktoś poprosi o żyrowanie pożyczki. Odbyłyśmy też ciekawą rozmowę na temat łapówek. To było bardzo pouczające spotkanie.

Na koniec krótki quiz dla czytelniczek:
Czy wiesz, kim z zawodu był Daniel, św. Piotr, św. Paweł? A czym zajmowała się Matka Boża, Józef i Jezus?

Po południu czekała na nas kolejna konferencja z cyklu „Kobiety Starego Testamentu”. Tym razem bohaterką była Sara – żona Abrahama.

Jak wielkie było zdziwienie uczestniczek, gdy pojawiła się Sara i sama opowiedziała o tym, co czuła, gdy dowiedziała się, że w przeciągu roku zostanie matką wymarzonego syna – ona, która była bezpłodna i podeszła w latach. Po ludzku to było przecież niemożliwe! Zdradziła nam swój największy sekret, a potem razem z paniami pozowała do zdjęć.

Innym niemym bohaterem konferencji był pęknięty dzban, który miał wielkie poczucie winy, że nie spełnia swej życiowej misji. Ale mądry i roztropny właściciel potrafił wadę dzbana przemienić w wielce użyteczną zaletę!

To także temat do zamyślenia dla każdej z nas – jak postrzegasz swoje „pęknięcia” i czy ufasz, że Pan Bóg może je przemienić w samo dobro?


Byłyśmy ciekawe opinii naszych pań na temat spotkania. Tak napisały:
„Warsztat osobistego rozwoju – wykład na temat mody, gustu, selekcji starych rzeczy w szafie itp. – bardzo pouczający i ciekawy wykład. Konferencja „Kobiety Starego Testamentu” – bardzo ciekawa inscenizacja, Sara pięknie ubrana na tle tej inscenizacji.”

„Piękne spotkanie, wzbogacające nasz rozwój i wzrost w wierze. Na dzisiejszym warsztacie z rozwoju osobistego „Modnie i godnie” nauczyłyśmy się rozpoznawać nasz styl ubierania, co on wyraża, jak nas przedstawia, jak dbać o swój styl. Nauczyłyśmy się porządkować naszą garderobę z rzeczy zaległych, niepotrzebnych. Poznałyśmy niezbędny i podstawowy zestaw, który powinien znaleźć się w nasze szafie. Przepiękna konferencja z cyklu „Kobiety Starego Testamentu” ubogacona scenką teatralną przedstawia nam postać Sary . Sary, która tak jak my kobiety współczesne, zmagała się ze swoimi „pęknięciami”, swoją niemocą, z której Pan Bóg uczynił źródło życia. Pokazuje, że z naszej niemocy Pan Bóg może wyprowadzić źródło życia, wystarczy MU ZAUFAĆ! Mogłyśmy się spotkać z Jezusem na adoracji i Eucharystii w odprawionej Mszy Św. przez o. Ryszarda – naszego opiekuna. Spędziłyśmy również piękny czas przy kawie, herbacie i słodkościach, dzieląc się słowem z dzisiejszego spotkania.”

„Warsztaty organizowane przez wspólnotę Dzielne Niewiasty uważam za „coś” potrzebnego do własnego rozwoju kobiety. Informacje i treści przekazywane w warsztatach są fachowo przygotowane, które są impulsem do przemiany myślenia i własnego życia. Dziękuję serdecznie za przygotowanie warsztatów.”

„Cieszę się, że mogłam spędzić dzień z osobami, które szukają Bożego spojrzenia na sprawy związane z finansami. Treść konferencji była przemodlona i przemyślana przez Bożych ludzi i mam nadzieję wdrożyć ją w swoje życie.”

„Warsztaty ”Boże Finanse” – to (dla mnie nowe) spojrzenie na sprawy pracy, pracodawców i pracowników. Bardzo dobre przygotowanie przed założeniem własnej działalności, podjęciem pracy oraz przyjęciem awansu. To również praktyczna wiedza jak ustrzec się zagrożeń kredytowych.”

„Dzisiejszy dzień wniósł ducha wspólnoty w rozpoczynający się czas Wielkiego Postu. Zabieram ze sobą słowa ojca Pio: Święty to grzesznik, który nie godzi się na swój grzech.”
Aldona


Po konferencji ojciec Ryszard przyniósł nam radosną wiadomość o złotym medalu olimpijskim Kamila Stocha, a w rozmowie przy kawie na koniec spotkania okazało się, że nasz opiekun jest fanem sportu, ma w jednym palcu daty i nazwiska związane ze skokami narciarskimi.

Zapraszamy panie na 17 marca. Do zobaczenia!
ZAPISY – – – – – > > >  TUTAJ

Tekst: Aneta i Marzena; zdjęcia: Ewa, Aneta, Marzena.
Redakcja: Monika


2 komentarze

Marzena · 4 marca 2018 o 10:40

Jestem pod wrażeniem bogactwa treści, które wybrzmiewają na spotkaniu Dzielnych Niewiast! Dostajemy mnóstwo inspiracji zarówno dla życia duchowego, jak i dla rozwoju osobowego. To oznacza, że możemy wiele czerpać dla siebie i rozwijać swoje talenty, swój potencjał. To wspaniałe miejsce! Razem, w kobiecym gronie, uczymy się , także poprzez dzielenie, jak doceniać dar kobiecości. I jak go pielęgnować. I jak nim służyć. Widzimy we współczesnym świecie tyle zamętu w obszarze identyfikacji płci. Świat bardzo potrzebuje wyrazistych, kobiecych kobiet. Kobiet uporządkowanych i atrakcyjnych. Pełnych Bożego Ducha jak ewangeliczne niewiasty. To staje się naszym udziałem na DN. Ja tak to przeżywam. I za to bardzo dziękuję wszystkim Dzielnym Niewiastom!

Irena · 16 marca 2018 o 13:30

Kochane DN z Wrocławia – lubię odpowiadać na pytania / jak wiem 😉

Św. Józef – to dla mnie Święty o Sercu skromnym, odpowiedzialnym…♡
To mój ukochany Patron a dlaczego? … dużo by pisać … ale towarzyszy mi od dzieciństwa – Chrzest otrzymałam w kościele św. Józefa w Krakowie … i kto tu kogo wybrał?
Codziennie odmawiam modlitwę na każdy dzień do Św. Józefa.
A zawód św. Józefa? – opiekun Najdzielniejszego Wojownika Bożego Świata!
A przy okazji pewnie dużą radość sprawiała mu praca w drewnie…

Pozdrawiam zawodowo

Ps. Jak to dobrze wykonywać zawód, który się lubi – mam to szczęście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *