Czy masz czas, aby zastanowić się się jaka jest Twoja życiowa misja? Czy przyszło Ci na myśl, że dobre życie to za mało?

W pięknie położonym Ośrodku Rekolekcyjnym Matki Bożej z Gór, na krańcu Polski, wysoko w Tatrach na Ryniasie, odbyły się letnie rekolekcje dla Dzielnych Niewiast, które przygotował i prowadził Ojciec Paweł Drobot. Rekolekcje o Duchu Św., który może wiele „namieszać” w Twoim życiu, jeśli otworzysz się na Jego działanie, odkryjesz Go – mówił Ojciec Paweł. Ojciec Paweł oczywiście nie użył słowa „namieszać”, ale mnie Duch Św. namieszał w czasie tych rekolekcji, więc niech tak już pozostanie. Krok po kroku Ojciec Paweł uczył nas jak pozwalać Duchowi Św. działać, ale również jak odkrywać to działanie w swoim życiu. W  wielu jego aspektach: w umacnianiu miłości, w akcie stwarzania mnie (Ciebie) i obdarzania talentami, w otaczaniu pięknem, w oczyszczaniu z ran, wyzwalaniu z niewoli uczuć, braku akceptacji, w uzdalnianiu do działania, odkrywania darów duchowych, upodobań, zdolności i talentów czy wreszcie w prowadzeniu przez Ducha Świętego w odkrywaniu życiowej misji.

Czy wiesz kiedy prowadzisz życie w Duchu Świętym? Czy potrafisz to rozeznać? Czy potrzebny Ci wzrost duchowy i czym on jest? Czy naszemu Stwórcy potrzebne jest uwielbienie? To tylko nieliczne pytania postawione w czasie tych rekolekcji. W ryniasowej pustelni był czas na odpowiedź, był czas na refleksję, ale także na doświadczenie wspólnoty i radości bycia razem.

W tym roku towarzyszył nam również Ojciec Witold Hetnar, wstępujący w rolę opiekuna duchowego Dzielnych Niewiast w Krakowie i przejmujący zadania od Ojca Pawła. Trzeba przyznać,  że Ojciec Witold od razu zrobił bardzo dobre wrażenie. Tak więc lekki niepokój, jaki wprowadzało natrętne pytanie „co to będzie od września, gdy Ojca Pawła nie będzie?”, zastąpiło optymistyczne patrzenie w przyszłość, zwłaszcza, że odnosiło się wrażenie, że obaj Ojcowie „nadają na tych samych falach”.

Zapowiedź, że formacja Dzielnych Niewiast w Krakowie od września, w kolejnym roku naszej działalności, będzie opierała się na rozważaniach o Duchu Świętym  od razu wprowadziła mnie w doskonały nastrój.

Tak więc koniecznie dołącz do grona Dzielnych Niewiast  dla tej formacji! Spotkania rozpoczynają się już od września i będą trwały do czerwca 2020 roku. Z pewnością warto zarezerwować jedną sobotę w miesiącu wyłącznie dla siebie, by zrozumieć Ducha Świętego.

Tekst: Stanisława. Zdjęcia: Tetiana, Agnieszka, Renia

 

2 Komentarze

 1. Ojej, a dlaczego na żadnym ze zdjęć nie ma Reni?!
  To był bardzo dobry czas i coraz bardziej jestem przekonana, że był w nim Duch Święty, Jego kreatywność i prowadzenie. Dziękuję warszawskim DN za otwarcie się na Jego działanie oraz na siebie nawzajem.

  • Tak zgadzam się z Tobą Agnieszko, Duch św prowadzi i dodam od siebie, że działa.
   Chociażby poprzez zdania usłyszane podczas konferencji, które we mnie pracują, inspirują. Jak na przykład to:
   „Tam gdzie jest pokój, łagodność ludzie się garną. Tam gdzie będzie jedność, wspólnota się będzie rozwijać”.
   Mam takich zdań kilka, naprawdę niewiele, i ambicję, i wolę by je przekształcać w rzeczywistość.
   Dziękuję za komentarz i zwrócenie uwagi na braki w galerii zdjęć. Już je uzupełniłam.
   Reniu przepraszam, otrzymałam zdjęcia z różnych źródeł, w różnym czasie i niektóre przez nieuwagę pominęłam przy tworzeniu galerii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar