Czy chcesz się oddać Jezusowi przez ręce świętego Józefa 19 marca 2021? Może nie wiesz jak się do tego przygotować?

33 dni podróży ze świętym Józefem w Wielkim Poście 2021 roku.

Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają do udziału w rekolekcjach przygotowujących ich uczestników do Aktu Oddania się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo świętego Józefa w jego uroczystość 19 marca 2021 roku.
Nauki rekolekcyjne online będą odbywały się codziennie, od 15 lutego do 18 marca, o godzinie 20:30 na facebooku. Jeśli nie możesz w tym czasie uczestniczyć, to retransmisja będzie codziennie o 22.00 na  kanale YouTube – rekolekcje Jozef 33.

Na rekolekcje 33 dni podróży ze świętym Józefem zaprasza ksiądz Bogdan Kulik
Specjalne Odpusty w Roku świętego Józefa.

Z rokiem świętego Józefa, który potrwa do 8 grudnia związany jest dar specjalnych Odpustów. Dar Odpustu zupełnego można otrzymać pod zwykłymi warunkami.
Dekret Penitencjarii Apostolskiej stwierdza między innymi, że: “święty Józef był człowiekiem modlitwy, który zaprasza dzisiaj wszystkich do pogłębienia dziecięcej relacji z Ojcem, pozwalającej rozeznać Jego wolę w życiu.”

Odpust zupełny.

Odpust zupełny zostaje udzielony tym, którzy przez przynajmniej 30 minut podejmą medytację nad modlitwą Ojcze Nasz lub wezmą udział w rekolekcjach lub jednodniowym dniu skupienia obejmującym medytację nad osobą Oblubieńca Maryi.
Aby podkreślić uniwersalność patronatu świętego Józefa w Kościele, Penitencjaria Apostolska udziela Odpustu wiernym, którzy odmówią jakąkolwiek modlitwę prawnie zatwierdzoną lub spełnią innym akt pobożności ku czci świętego Józefa, szczególnie przy okazji świąt jemu dedykowanych, a więc 19 marca i 1 maja, a także w Święto św. Rodziny, w Niedzielę świętego Józefa (według tradycji bizantyńskiej), 19 dnia każdego miesiąca oraz w każdą środę, czyli w dzień szczególnie poświęcony świętemu Józefowi w tradycji łacińskiej.

Odpust w warunkach zagrożenia sanitarnego.

W aktualnym kontekście zagrożenia sanitarnego dar Odpustu zupełnego zostaje rozszerzony szczególnie na starszych, chorych, konających oraz tych, którzy z uzasadnionych powodów nie mogą wychodzić z domu, a którzy odrzucą wszelkie upodobanie do grzechu oraz będą mieli intencję zadośćuczynienia, kiedy tylko stanie się to możliwe trzem pozostałym zwykłym warunkom oraz we własnym domu, lub tam, gdzie aktualnie się znajdują spełnią akt pobożności ku czci świętego Józefa, ofiarując cierpienia oraz niedogodności swojego życia.

Więcej o odpustach w Roku świętego Józefa na stronie VATICAN NEWS:

Święta Rodzina

Tekst i wybór zdjęć: SaSanka

Źródła. zdjęcia: pixabay

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar