Kiedy Jezus został pojmany i ukrzyżowany, Jego uczniowie znaleźli się w grobie zwątpienia i lęku. Zabrano im Nauczyciela i nie wiedzieli co dalej… Kobiety spełniające nakaz obyczaju i serca, zmierzające do grobu, aby opłakiwać umiłowanego Mistrza i Pana, namaścić Jego ciało wonnościami i zalęknieni mężczyźni, niedowierzający im, kiedy przybiegły z Dobrą Nowiną… Ale jednym strach, drugim smutek zasłonił obietnicę Jezusa: Trzeciego dnia zmartwychwstanę.

My dzisiaj wiemy, że On prawdziwie zmartwychwstał! W tym radosnym dniu, pozwólmy, aby Jezus otworzył również nasze „groby” lęku i smutku, może rozczarowania i braku miłości do siebie samej, może samotności… On „odrzucił” kamień, którego nie mogli odsunąć żołnierze. Może też odsunąć głaz, który nie pozwala nam żyć wolnością dzieci Bożych.

Niech ta Wielkanoc, tak inna od wszystkich, sprawi, że razem z Jezusem zmartwychwstaniemy do nowego życia. Nie do poprzedniego, jak Łazarz, jak mówił w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej papieski kaznodzieja, o. Raniero Cantalamessa, ale do nowego życia, jak Jezus – bardziej ludzkiego i bardziej chrześcijańskiego.

Życzymy wszystkim Dzielnym Niewiastom pięknego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech kobieca wrażliwość, tak właściwa właśnie nam, wydaje obfite owoce w postaci zaufania Jezusowi i wierności Bożym obietnicom. On wyciąga do każdej z nas swoją dłoń i i mówi „Nie bój się”.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Raduj się cała ziemio!

Radości i błogosławieństwa dla wszystkich Dzielnych Niewiast wraz z rodzinami życzą: o. Paweł Drobot CSsR – opiekun duchowy dzieła, duszpasterze DN oraz wszystkie osoby zaangażowane.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar