Rozpoczął się czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Chrystusa. Zanim to nastąpi, mamy kolejną szansę, aby wyruszyć w drogę.

Dzisiaj tak właśnie się czuję – jakbym wyruszała w podróż, w której spotkam bliską osobę. To trochę tak, jakbym za chwilę wsiadała w pociąg, który wiezie mnie do miejsca, w którym bardzo chcę być i gdzie umówiłam się na spotkanie z kimś dla mnie ważnym.

Dzisiaj aktem posypania głowy popiołem powiedziałam Jezusowi: „Potrzebuję Ciebie”, „Bez Ciebie jestem jak pusty cymbał brzmiący, bo nie ma we mnie miłości”, „Mój Jezu, chcę być Twoim przyjacielem, tak jak Ty jesteś moim”, „Naucz mnie miłości”. Są to jednocześnie moje postanowienia na te czterdzieści dni. Najważniejsze – aby przebyć tę drogę z Nim, nie przeoczyć żadnej chwili, aby Mu coś ofiarować.

Mam takie marzeniem, aby spojrzeć w Święte Oblicze Jezusa na chuście w Manoppello, na której, jak na całunie turyńskim, widnieją wszystkie ślady Jego męki. To jedyne takie oblicze, na którym Chrystus ma otwarte oczy i jego spojrzenie spotyka się z naszym, przenika do głębi i nie pozostawia obojętnym. W czasie Wielkiego Postu w każdej tajemnicy bolesnej Różańca, w każdej stacji Drogi Krzyżowej mogę i chcę kontemplować rany na twarzy mojego Zbawiciela, które są śladami wielkiej miłości do mnie i do ciebie.

Codziennie mamy szansę na nowo nawracać się i być bliżej Boga. Ale raz w roku mamy taki czas, czterdzieści dni wyjątkowej podróży do Niego. Nasze wyrzeczenia niech będą darem i kwiatkiem, który dostaje ukochana osoba jako znak miłości i uwagi. Życzę sobie i Tobie, aby to była droga pięknej intymnej relacji.

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu.

Tylko Bóg ma dostęp do mojego i Twojego serca, dlatego uczyń z niego na ten czas izdebkę, spotykaj się w niej z Nim, przynoś Mu codziennie swoje dary i proś słowami psalmu Stwórz, Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha a wierzę, że taki właśnie będzie owoc Wielkiego Postu.

3 Komentarze

  1. Dziekuję za te słowa. Bardzo trafiają mi do serca. Ja także chcę przeżyć Wieki Post w wyjątkowy sposób. Towarzyszą mi słowa Edyty Stein, które uczyniła tytułem swojego dzieła tj „wiedza krzyża”. Czuję, że cierpienie – choć się przed nim bronię i nie chcę go – może stać się poznaniem Jezusa na zupełnie nowy sposób. To dodaje mi odwagi, by wejśc na drogę różnych, drobnych umartwień.

    Owocnego przeżycia Wielkiego Postu – pozdrawiam serdecznie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar