W pierwszą sobotę miesiąca stycznia odbyło się spotkanie Dzielnych Niewiast w Krakowie. Duchową przewodniczką tym razem była Rut. Wszystkie przybyłe na spotkanie dzielne niewiasty pokazały, że niestraszne im mrozy o temperaturze poniżej -20 stopni Celsjusza. Na każdą przybyłą czekała gorąca herbata lub kawa. O godzinie 9.00 ojciec Paweł Drobot rozpoczął spotkanie modlitwą . Koordynatorem spotkania była Irenka, która w bardzo ciepły sposób przywitała wszystkie przybyłe na spotkanie panie zachęcając jednocześnie aby kilka słów o sobie powiedziały te panie, które na spotkaniu są po raz pierwszy. Okazało się, że w spotkaniu bierze udział po raz pierwszy kilka nowych osób.

Na pierwszym w roku 2017 spotkaniu Dzielnych Niewiast odbyły się trzy warsztaty. Pierwszy warsztat „Dar Kryzysu” pozwolił wszystkim obecnym zobaczyć kryzys nie jako wyłącznie bolesne doświadczenie życiowe lecz również szansę do osobistego rozwoju i zmian w życiu. Prowadząca warsztaty Urszula Mela podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z kryzysem, co dodatkowo stało się dla słuchaczek inspiracją do nowego spojrzenia na własne problemy. Kolejne warsztaty były poświęcone ziołom w kosmetyce. Okazało się, że aby dobrze dbać o urodę nie jest konieczne kupowanie drogich kosmetyków. Poprzez łączenie ziół i innych naturalnych składników jak na przykład olej kokosowy czy masło kakaowe jest możliwe „wyprodukowanie” w domowych warunkach kosmetyków równie wartościowych, które dodatkowo, ze względu na brak składników chemicznych nie szkodzą naszej skórze. Trzecie warsztaty okazały się najbardziej „energetyczne”. Wszystkie uczestniczki, które czuły się przeniknięte styczniowym mrozem mogły zapomnieć o zimowej aurze podczas tańca uwielbienia dla Pana Boga, które jak zawsze prowadziła siostra Anna Musiał. Po warsztatach wszystkie dzielne niewiasty mogły posilić się obiadem.

Po obiedzie rozpoczęła się część duchowa spotkania. Eucharystia była sprawowana w intencji solenizantek i jubilatek z miesiąca grudnia. Konferencja w tym miesiącu poświęcona była następnej postaci ze Starego Testamentu – Rut – synowej Noemi. Rut, która nie pochodziła z rodu Izraela, dzięki temu ,że poszła drogą, którą wybrał dla niej Pan Bóg, w sposób niezwykły weszła w historię narodu wybranego, stając się prababką króla Dawida. Kościół widzi w Noemi figurę czyli zapowiedź Maryi. Poprzez zaufanie i miłość do teściowej, Rut osiągnęła w życiu swój cel, znalazła dom i bezpieczeństwo. Podobnie my jeśli powierzymy się przewodnictwu Maryi odnajdziemy swoje miejsce w życiu.

Piękną częścią spotkania było świadectwo Marii, która opowiedziała o realizacji swojego osobistego powołania jako służby Panu Bogu. Na zakończenie, w małych grupkach, uczestniczki podzieliły się tym jak widza swoją rolę w Kościele.

Podczas podsumowania dnia wiele uczestniczek spontanicznie dzieliło się świadectwem jak przeżyły całe spotkanie, co Pan Bóg pozwolił im „usłyszeć”i zrozumieć . Po końcowej wspólnej modlitwie uczestniczki zobowiązały się, że będą przez cały miesiąc modlić się za osobę, która podczas modlitwy znajdowała się po ich prawej stronie. Do zobaczenia za miesiąc 11 lutego.

Przygotowała JBD


3 komentarze

Irena · 9 stycznia 2017 o 14:40

Jolanto o dobrym SERDUSZKU – niezła z Ciebie pani fotograf, robisz fajne zdjęcia – o. Pawłowi – „rośnie” konkurencja 😉

Jolanta Marczyk · 9 stycznia 2017 o 19:22

Witajcie zdjećia to zasluga o.Pawla..bylo szybkie szkolenie ale chyba mi to nie wychodzi mimo to moge robic dalej..bylo goraco..bylam na kryzysie i zobaczylam ze nie tylko ja mam kryzys zawodowy…warto podzielic sie doswiadczeniami jak sobie radzic…a i podala nam pani Ula chrzescijanskich psychologow co w dzisiejszym czasie jest to dla nas bardzo potrzebne..juz nie moge sie doczekac nastepnych dzielnych..ale moze mnie nie byc bo czekam na sanatorium dam znac..pozdrawiam wszystkie dzielne..dzieki ojcze za to szkolenie z aparatem…?JolaM..

Irena · 19 stycznia 2017 o 12:58

7 luty – był mroźny dzień ale popatrzyłam w niebo, miało kolor bajeczny (jeszcze nie było smog-u w Krakowie) a w naszych sercach – świeciło słońce 🙂
JBD – sprawozdanie o „charakterze” ciepłym …
Warsztaty taneczne – „… niezapomniany czas – zarówno dzięki zaangażowaniu siostry Ani jak i uczestniczek warsztatów. Pan Bóg pięknie na prowadził w tańcu, uczył miłości, zaufania, wiary, wypełniał radością ….”, ten komentarz umieściłam kiedyś na stronie siostry Anny – http://www.wielbienietancem.pl – nadal aktualny.
Warsztaty lutowe – zapisywała Monika, Niewiasta o kochającym Sercu – gdzie takie „rosną” – w Tarnowie!!! – wybrałam warsztat „Kobieta przedsiębiorcza …” ale pozostałe zajęcia, też są godne uwagi i wyboru!
Konferencja – prowadziła Bernadka, Niewiasta o ufającym Sercu/dziękuje. Rut – jedna z moich najbardziej ulubionych kobiet biblijnych – pełna miłości i pokory. Rut – to imię znaczy przyjaciółka 🙂 – jestem w trakcie czytania książki, Bp G. Rysia pt. „Rut/Moabitka/Krewna Boga” – polecam.

Bardzo gorąco pozdrawiam – podaje aktualną prognozę pogody 😉 zima trwa ….

P.S. Już zapamiętałam – następne spotkanie DN w Krakowie – 11 luty a nie 11 listopad (trochę się pomyliłam) 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *