REKOLEKCJE DLA ANIMATOREK I ZAANGAŻOWANYCH W DZIEŁO DZIELNYCH NIEWIAST, RYNIAS, 6 – 10 lipca 2020

Życie to nieustanne stawianie sobie pytań: Kim jestem? Jaka jestem i do czego dążę? oraz szczególnie ważne dla nas – kobiet wierzących i poszukujących: Do czego mnie, Panie Boże, powołujesz i posyłasz? Jak ma się wypełnić Twoja wola w moim życiu?

Okazją do poszukiwania odpowiedzi na te i inne pytania były letnie rekolekcje liderek i animatorek Dzielnych Niewiast, które kolejny już raz odbywały się w Ośrodku Rekolekcyjnym Matki Bożej z Gór na Ryniasie.

Czas w tym przepięknym miejscu polskich Tatr od samego początku był niezwykły. Wieczór przywitał nas  boskim (Boskim!) zjawiskiem i nad polaną rozciągnęła się tęcza – potężna w swym uroku i rozmiarach! Zrodziło się przekonanie, że Stwórca akcentuje swoją obecność i przygotował dla każdej z uczestniczek wielkie dary. Ale też… wyzwania!

Prowadzone przez o. Pawła Drobota CSsR, zanurzyłyśmy się w treści konferencji o Eucharystii, której poświęcony jest nowy, trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce oraz kolejny rok formacyjny Dzielnych Niewiast w Krakowie, a następnie w innych ośrodkach.

Eucharystia źródłem życia, bo daje pojednanie i przebaczenie. Eucharystia to sposób nawiązania relacji z Jezusem. Eucharystia to najpiękniejszy i najbardziej wymowny sposób UWIELBIENIA Boga. Eucharystia jest ucztą godów Baranka, to NAJWIĘKSZY Z CUDÓW. Na Eucharystii możesz spotkać Boga realnie – najpełniej i najpiękniej. Na Eucharystii doświadczysz bezgranicznego Bożego miłosierdzia. Na Eucharystii Jezus przychodzi i oddaje za ciebie życie.

Te słowa mocno wybrzmiały w głoszonych przez Ojca konferencjach. Refleksję nad naszym osobistym przeżywaniem Eucharystii pomagały też podjąć pytania: kim jest dla Ciebie Bóg i  jak Go pojmujesz, czy stawiasz Boga na pierwszym miejscu w swoim życiu, z czym zwykle przychodzisz na Eucharystię, co najbardziej porusza twoje serce podczas Mszy św.? I zrodziła się myśl, że  warto kontemplować odpowiedzi na te pytania codziennie… Przyjeżdżając na rekolekcje często mamy wrażenie, że uszyte są na miarę. Tak było i tym razem. Słowa Ewangelii, które Kościół przygotował na ten czas liturgiczny, bardzo bezpośrednio mówiły do nas o powołaniu, posłaniu, misji i głoszeniu.

Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Mt 9, 37-38

Idźcie i głoście. Bliskie jest królestwo niebieskie. Mt 10, 7

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc  roztropni ja węże, a nieskazitelni jak gołębie.  Mt 10, 16

Chciałyśmy się dobrze przygotować podczas tych rekolekcji do naszej pracy i posługi wśród kobiet i w swoich środowiskach, dać się poprowadzić i odpowiedzieć na potrzeby, które dostrzegamy. Pomogło nam w tym spędzanie ze sobą czasu, wsłuchiwanie się w Słowo Boże i w siebie nawzajem, ale także wyprawa W GÓRY! Dodatkowo dostałyśmy na ten dzień wyjątkowy prezent – piękną pogodę! Dzięki temu mogłyśmy podziwiać cudowne widoki, cieszyć się wspólną wyprawą, która okazała się nie tylko pielgrzymką do Matki Bożej z Gór na Wiktorówkach, ale także prawdziwą i wesołą przygodą.

Dzielne Niewiasty to kobiety świadome misji, powołania i zawierzenia. Chcemy cały czas uczyć się tej postawy poprzez pielęgnowanie w sobie radości i satysfakcji z życia w pełnej zgodzie na to, co przygotował dla nas Bóg. Pragniemy trwać w postawie dziękczynienia i uwielbienia naszego Ojca w niebie za dar życia i powołania nas do bycia kobietą świadomą i autentyczną. Chcemy też zarażać tym inne kobiety.

Bycie wśród kobiet, rekolekcje z Dzielnymi Niewiastami, to zawsze czas na rozwój i przygodę. Raczej nie spodziewałyśmy się, że tym razem będzie to przygoda… z telewizją. Tymczasem podczas rekolekcji gościliśmy internetową Telewizję Podhale i nagraliśmy trzy odcinki do nowego programu Sursum Corda, który widzowie Podhala będą mogli oglądać od września. W ramach tego programu TV Podhale pokaże cykl W sercu kobiety.  Wraz z Ojcem Pawłem i kilkoma uczestniczkami rekolekcji opowiadaliśmy o spotkaniach dla kobiet i o tym co dzieje się w sercu kobiety.

Ty również możesz dołączyć do tej przygody, jaką jest odkrywanie swojej kobiecości zgodnie z Bożym zamysłem we wspólnocie dla kobiet! Jeśli pragniesz coraz pełniej przeżywać spotkanie z Jezusem w Eucharystii lub dopiero Go poszukujesz i odkrywasz, zapraszamy Cię na spotkania Dzielnych Niewiast. Od września rozpoczynamy nowy cykl w Krakowie, Warszawie i we Wrocławiu. Możesz przyjść sama lub zaprosić koleżankę. Zapraszamy!

Zachęcamy do śledzenia naszego fanpag’a na facebooku, gdzie pojawiają się informacje o spotkaniach i rekolekcjach oraz ważnych wydarzeniach dla kobiet.

https://www.facebook.com/DzielneNIewiasty

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar