W dniach od 10 do 16 lipca 2021r. osoby zaangażowane w dzieło DN z ośrodków: Kraków, Warszawa oraz Wrocław, wraz z opiekunem i duszpasterzem, Ojcem Pawłem Drobotem odbyły rekolekcje w ośrodku rekolekcyjnym na polanie Rynias. Celem spotkania było ustalenie planu pracy oraz tematyki na kolejny rok, wspólna modlitwa oraz przygotowanie na 10-lecie powstania „Dzielnych Niewiast”.

Rekolekcje przeżywaliśmy w oparciu o stałe punkty dnia: od porannej Jutrzni po Eucharystię, Adorację oraz rozważanie słowa Bożego we wspólnocie. Wiodącym motywem rozważań w tym roku była postać Mojżesza ze Starego Testamentu oraz jego dylematy w odpowiedzi na powołanie Boga. Treści te były nam bliskie, ponieważ my tak jak Mojżesz również na co dzień zmagamy się z podobnymi rozterkami. Opiekę duchową oraz treści przybliżył nam Ojciec Paweł, któremu z całego serca dziękujemy za poświęcony nam czas.

Podczas tegorocznych spotkań mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących motywacji do pracy w zespole, które przeprowadził dla nas obecny na rekolekcjach wraz z małżonką dr Jerzy Kołodziej.

Podczas rekolekcji niektórzy z nas wybrali się malowniczym szlakiem na Rusinową Polanę, aby podziwiać i kontemplować dzieła Boże. Wypad ten był połączony z odwiedzinami u Matki Bożej Jaworzyńskiej, Królowej Tatr na Wiktorówkach. Na trasie mieliśmy okazję posmakować najlepszych na świecie borówek oraz poziomek:)

Podczas rekolekcji nie zabrakło wspólnych rozmów do późnych godzin nocnych, porannej gimnastyki na wiacie, tańców i śpiewów na świeżo skoszonej łące oraz wspólnego grilowania w obecności niezawodnego gospodarza miejsca, Ojca Andrzeja Kowalskiego.

Pobyt na Ryniasie sprzyja zwiększonemu apetytowi, a że przyrządzane potrawy smakowały wybornie, trudno było się oprzeć:) Apetyty dopisywały:)

Wracamy do naszych domów i środowisk umocnione nadzieją z radością w sercach:)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar