Jak odkryć kobiecość?

Jakie cechy ma prawdziwa kobieta?

Jakich cech szukać w mężczyźnie?

Każda z nas jest ciągle w drodze odkrywania na co dzień swojego powołania i kobiecości. Możemy czerpać wiele w tym temacie od starotestamentowych kobiet bibilijnych, między innymi od: Rut, Noemi, Judyty, Estery.

Poświęcone są im całe (choć krótkie) księgi Starego Testamentu:

– Rut/Noemi: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1158

– Judyta: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1380

– Estera: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1382

W powyższych tekstach odnajdziemy takie cechy tych kobiet jak: wielka wiara, wierność, posłuszeństwo, mądrość, odwaga, troska o innych, piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Szczególnie Judyta, która jest silną kobietą pokazuje, że w mężczyźnie nie powinnyśmy szukać poczucia bezpieczeństwa, bo ono jest w nas. Prawdziwi mężczyźni to Ci, którzy walczą o swoją czystość i umieją przebaczać.

„Uciąć głowę Holofernesowi” to w sensie symbolicznym pozbyć się przekonania w nas kobietach, że nie mamy siły, że potrzebujemy mężczyzny do potwierdzenia naszego piękna. To przekonanie jest fałszywe, bo piękno jest w nas a jedynym, który może potwierdzić je w pełni jest Pan Bóg. Stąd potrzebna jest relacja z Oblubieńcem, którym jest Jezus Chrystus. Mężczyzna nigdy nie da nam takiego pełnego potwierdzenia a szukanie go w nim jest niezdrowe, bo ciągle będzie to zbyt mało. Tylko Pan Bóg może je dać w taki sposób, że nam go „wystarczy”.

Tą krótką refleksją pragniemy zachęcić do codziennego rozważania ksiąg starotestamentowych o kobietach, bo od nich możemy wiele się nauczyć. Dołóżmy wszelkich starań by znaleźć te 10-15 minut dziennie, aby Pan Bóg był bliżej nas i pokazywał nam kierunek na naszej drodze w odkrywaniu tożsamości kobiety.

Tekst: SaSanka, Zdjęcie: pixabay

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar