Niemal w samym środku Polski, w malowniczym Ośrodku Konferencyjno – Rekolekcyjnym „Uroczysko” w  Porszewicach w dniach 16-17 listopada miało miejsce historyczne spotkanie duszpasterzy kobiet i przedstawicielek duszpasterstw kobiecych Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet przy Konferencji Episkopatu Polski.

Była to niezwykła okazja do zapoznania się z przedstawicielkami wielu pięknych i wartościowych inicjatyw kobiecych z przeróżnych części Polski i świata.

Dzielne Niewiasty reprezentowane były przez Małgorzatę Nowak i Renatę Godek oraz o. Pawła Drobota. W czasie spotkania był czas na konferencje tematyczne oraz oraz intensywne prace w grupach. Debatowano o tym jaki jest potrzebny model duszpasterstwa kobiet w diecezjach i zgromadzeniach zakonnych. Poruszono temat roli kobiety w Kościele, w życiu społecznym w przeróżnych jego wymiarach. Pojawiły się również zagadnienia dotyczące roli kapłana w duszpasterstwie kobiet, zarówno z perspektywy księży jak i kobiet.

Jednym z ważniejszych tematów była duszpasterska formacja kobiet w kontekście zadań aktualnie stawianych Kościołowi w Polsce, na które mogą odpowiedzieć kobiety.  Zastanawiano się, jakie akcenty formacji kobiet należy podkreślić, w jaki sposób tę formacje realizować. Swoje wystąpienia mieli ks. Dominik Chmielewski SDB, Siostra Anna Maria Pudełko AP oraz pani Irena Neumueler.

Po bardzo intensywnym weekendzie teraz jest czas na opracowanie przedstawionych efektów grup roboczych i owocne ich wykorzystanie.

Na spotkaniu ustalono też ważną datę do zapisania w kalendarzach na następny rok. Otóż, w niedzielę 24 maja 2020 r., tuż przed Dniem Matki odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet. Ze wszystkich stron na Jasną Górę przybędą KOBIETY, aby pięknie i radośnie świętować swoją kobiecość u stóp Czarnej Madonny.  Będzie to majowy, piękny, BŁOGOSŁAWIONY CZAS!!!

Renata Godek, DN Warszawa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar