Czas szybko płynie i już kolejne spotkanie. Ta chwila daje możliwość zatrzymania się na sobie i na Tym, który cały czas jest przy nas… Wierzę, że Bóg jest w tym zabieganiu i tęsknocie właśnie za tą chwilą spotkania z Nim.

Kiedy Polska czuwała pod krzyżem we Włocławku, Dzielne Niewiasty też miały dla siebie taką chwilę wspólnego czuwania pod krzyżem w parafii św. Klemensa Hofbauera, w przerwie między punktami tego dnia. Nie można było nie wykorzystać tej relacji ze spotkania! Dlatego nawet tak późno, ale chcemy się nią podzielić.

Magda: 14 września po raz kolejny miałam przyjemność brać udział w spotkaniu Dzielnych Niewiast. Dla mnie było to kolejne spotkanie w tej właśnie grupie, ale bardzo ucieszyło mnie, że spotkałam też nowe Panie, chcące odkrywać swoją kobiecość i to, kim są dla Boga w towarzystwie innych Dzielnych Niewiast :). To spotkanie z Bogiem, z innymi kobietami oraz samą sobą było złożone z kilku elementów, tworzących piękną całość:

Ciepłe przywitanie, modlitwa oraz błogosławieństwo, pomogło nam jeszcze bardziej poczuć się wspólnotą i otworzyć na “prezenty”, które Bóg przygotował dla nas tego dnia. Kolejnym punktem naszego spotkania były warsztaty – ja wybrałam ten dotyczący zarządzania finansami osobistymi i rodzinnymi, ale można było również skorzystać z warsztatów bibliodramy.

Rozpoczął go emocjonujący quiz, w którym mogłyśmy sprawdzić swoją wiedzę na temat tego, co Biblia mówi o finansach. Niektóre odpowiedzi były naprawdę zaskakujące! Zaproponowane ćwiczenia pomogły nam nauczyć się odróżniać potrzeby od pragnień i zachcianek, a także przyjrzeć się tym trzem obszarom w naszym życiu. Poza tym mogłyśmy posłuchać o tym, jaka jest “Boża ekonomia”, a także wymienić się między sobą sposobami na codzienne oszczędzanie. Poznałyśmy również narzędzia pomocne do tworzenia miesięcznego budżetu gospodarstwa domowego. Muszę przyznać, że choć temat finansów do tej pory niespecjalnie mnie interesował, udział w tych warsztatach zachęcił mnie do tego żeby bardziej przyjrzeć się tej sferze mojego życia i zaprosić do niej Pana Boga, (bo przecież tak naprawdę jestem tylko zarządcą Jego własności.

W spotkaniach Dzielnych Niewiast przewidziane jest nie tylko dobro dla ducha, ale i ciała :). Kolejnym punktem był pyszny obiad i przerwa kawowa, które był okazją do rozmowy i pogłębienia naszych więzi czy poznania nowych osób.

Modlitwa uwielbienia i wspólna Msza Święta były okazją do podziękowania Bogu za to, czym już nas obdarował tego konkretnego dnia i w dniach naszego życia oraz otwarcia się na to wszystko, co jeszcze przed nami. Ponieważ spotkanie przypadało w święto Podwyższenia Krzyża Świętego nie zabrakło również naszego wspólnego zdjęcia przy krzyżu znajdującym się na terenie parafii św. Klemensa, którym symbolicznie nawiązałyśmy również do loga Dzielnych Niewiast :).

W drugiej części dnia odbyła się również konferencja prowadzona przez o. Pawła Drobota. Była ona wprowadzeniem do tematu uzdrowienia wewnętrznego, który będzie kontynuowany w czasie wszystkich tegorocznych spotkań. Mogłyśmy dzięki niej przypomnieć sobie m.in. o tym, że warto pozwolić sobie na to, aby być kochaną przez Boga, że na Bożą miłość nie musimy zasługiwać, że powinnyśmy mierzyć swoją wartość właśnie tym, co z miłości uczynił Bóg dla każdej z nas. I że nasze główne zadanie to pozwolić Bogu cieszyć się nami i odpoczywanie “w ogrodzie naszego życia” podczas gdy Bóg będzie się nim zajmował – bo tylko On wie, jak zamienić go w najpiękniejszy krajobraz. Na koniec konferencji każda z nas otrzymała indywidualne błogosławieństwo oraz sadzonkę kwiatu, który w codzienności naszego życia ma przypominać nam o tym, do czego jesteśmy przez Boga zapraszane.

Mogłyśmy z Nim o tym wszystkim osobiście porozmawiać w czasie adoracji, która rozpoczęła się po konferencji.

Ostatnim punktem było wspólne (dobrowolne) dzielenie, które umocniło naszą wiarę w Boże działanie i pozwoliło dostrzec jego pierwsze owoce.

To był naprawdę piękny dzień. Wierzę, że przed nami jeszcze wiele takich:). wśród Dzielnych Niewiast jest miejsce dla każdej z nas – niezależnie od stanu, wieku czy sytuacji życiowej.  Nie wahaj się i przyjdź na kolejne spotkanie:).

3 Komentarze

 1. Pięknie dziękuję za ten wpis.
  Pozwala pobyć z wami (mimo dzielącej nas odległości) i oddychać atmosferą tego spotkania. Stale mnie zadziwia, ile dobrych i budujących wydarzeń dzieje się na DN.
  A przy okazji zobaczyłam na zdjęciach sukienki. Są one moją pasją, pewnie dlatego sam ich widok sprawia mi radość. Zwróciłam też uwagę na stylizacje użyte do konferencji. Bardzo lubię takie akcenty.
  Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

 2. dopowiadając do : „MaJa” z dn. 10:10 / 18.października –
  PIĘKNO !!!!!!! wymowy -ot choćby – „TULI_Pan” w całej gamie kolorów i na ŁONIE NATURY; treść = relacja z wydarzeń też super;
  Nie było możliwości dla mnie [= parafianki od Klemensa Hofbauera i Aniołów STRÓŻÓW w Warszawie] doświadczenia naszej wspólnoty Dzielnych Niewiast.; wyboru dokonać należało i padło (jak LOS evangeliczny : LOS padł ….) i padło na obowiązki parafialne – oczywiście jako dzielna niewiasta. Deo gratias za to piękne dzieło DZIELNYCH NIEWIAST i za Każdą dzielną niewiastę

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar