24 listopada 2018 roku  miało miejsce w Krakowie kolejne spotkanie Dzielnych Niewiast Junior, zgromadziło ono liczną grupę młodszych i starszych dziewcząt. W tej różnorodności wiekowej panowała wielka jedność oraz ciepła i serdeczna atmosfera, wspaniale było móc pobyć w kobiecym gronie i nawzajem się ubogacać a przede wszystkim czerpać wzór z najpiękniejszej z Niewiast – móc zagłębiać się w piękno Maryi. W pierwszej części spotkania usłyszeliśmy bowiem konferencję i świadectwo Agnieszki Beszłej, liderki zespołu „Gaudelupe”.   Agnieszka przybliżyła nam historię objawień oraz przybliżyła wizerunek Matki Bożej z Guadelupe, dała też świadectwo jak poprzez zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w jej życiu dokonały się małe i większe cuda. Konferencję zakończyła wspólnym rozważaniem tajemnicy różańca oraz modlitwą zawierzenia wszystkich uczestniczek Matce Bożej.

„ Maryjo,

Ukryj nas w Swoim łonie,

W Sercu Jezusa,

Pod osłoną Ducha Świętego,

W ręku Boga Ojca.

Amen”

Następnie dzielne juniorki udały się na warsztaty, których tematyka i specyfika dostosowana była do różnych grup wiekowych, z pewnością każda z uczestniczek mogła znaleźć coś dla siebie.

Uwieńczeniem dnia była wspólna Eucharystia, sprawowana w ostatni dzień roku liturgicznego, czyli w wigilię uroczystości Chrystusa Króla.  Rozważania w trakcie homilii zaprosiły nas do zastanowienia się nad tym, co dla każdej z nas osobiście oznacza, że Jezus jest Królem, na ile pozwalamy Mu królować w naszym życiu?  Refleksji z pewnością pomogła piosenka wyśpiewana   przez zespół Gaudelupe na zakończenie mszy świętej ….. Któż jest tym Królem chwały

Ściga mnie miłością Swą

On daje mi Swe Słowo

Zadziwiając duszę mą

I On co dzień przypomina

Ze w nim życie wieczne jest

On jest Tym Królem Chwały

Chcę ogłosić wszystkim to

Jego Imię to Chrystus

Jezus Chrystus

Bóg Wszechmogący

Pan Zastępów, i Król chwały!

Bardzo dziękujemy wszystkim Juniorkom przybyłym na spotkanie wraz z mamami.

Szczególne podziękowania Paniom prowadzącym warsztaty oraz Ojcu Markowi za wspólny czas.

Dziękujemy za piękną oprawę muzyczną całemu zespołowi Gaudelupe, goszczenie Was na naszym spotkaniu było dla nas wielką radością.

Zapraszamy na następne spotkanie DN JUNIOR 9 lutego 2019 roku.

Małgorzata


Poniżej relacje uczestniczek spotkania

Któż jest tym Królem Chwały? Który co dzień wzywa mnie?

Na spotkaniu DN Junior polepszyłam swoją więź z Matką Boską. Udało mi się poznać historię objawień Matki Bożej w Guadalupe, dowiedzieć się, które kolory pasują do mojej karnacji oraz uwielbić poprzez śpiew Boga.  Kobiety, które przygotowały spotkanie pokazały mi jak łatwo można dzielić się z innymi pozytywną energią, wystarczy dostrzegać obecność Matki Bożej na co dzień, w każdym człowieku. Spotkanie z Panią wizażystką uświadomiło mi, jak łatwo można zaakcentować swoje piękno poprzez odpowiedni dobór ubrań do swojej karnacji, dlatego też Bóg stworzył tyle kolorów, aby człowiek mógł z nich korzystać i cieszyć się nimi. Świadectwo Agnieszki pokazało jak człowiek w łatwy sposób może zbłądzić, wystarczy choćby oglądnięcie jednego nieodpowiedniego filmu, a jest to już pierwszy krok do grzechu. Przekazała kilka cennych porad jak unikać grzechu nieczystości.  Można podsuwać te zasady jednym słowem ,,Żyj jak Maryja – na jej wzór”.  Na Mszy Świętej poprzez uwielbienie najświętszego sakramentu odczułam prawdziwą miłość Boga- KRÓLA, który jest Prawdziwym Królem Chwały. Czas, który spędziłam na spotkaniu wśród kobiet pełnych życia i bożej miłości na pewno nie był czasem straconym, był przerwą w codziennej rutynie.

********

Dziękuję za piękny sobotni czas i za podjęty trud organizacji spotkania

********

Pozytywne emocje, dużo uśmiechu i wiele pozytywnych ludzi, tych wszystkich rzeczy można było doświadczyć na sobotnim spotkaniu Dzielnych Niewiast w Krakowie.

Każda kobieta powinna znać swoją wartość oraz być wsparciem dla drugiej osoby. Warsztaty były wspaniałym doświadczeniem, wspólna modlitwa i słuchanie świadectw kobiet, które wyszły z cienia grzechu uświadomiło wielu kobietom jak powinny dbać o swoją godność.

********

Wspaniali ludzie, niesamowita treści i wiele miłych wspomnień to zagwarantowało mi spotkanie Dzielnych Niewiast, które odbyło się w Krakowie. Wszystkie kobiety są piękne, ale dla niektórych wyzwanie stanowi zadbanie o siebie.  Warsztaty pokazały ze wystarczy kilka odpowiednie dobranych ubrań by wyglądać olśniewająco.  Wspólna modlitwa przed obrazem Matki Boskiej podniosła mnie na duchu oraz podwyższyła samoocenę.

********

Chciałabym najpierw bardzo podziękować za zorganizowanie spotkania.

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim, można pogłębić swoja wiarę, poszerzyć swoja wiedzę (nie wszystkie fakty o obrazie Matki Bożej z Guadelupe znałam), rozerwać się, a także porozmawiać z innymi osobami. Wykład o pochwałach też był ciekawy, choć podstawy teoretyczne, dotyczące pochwał znałam już wcześniej jednak bardzo cenna była wzajemna wymiana doświadczeń.

Cieszę się przede wszystkim, że moja córka chętnie przychodzi na te spotkania.  Każdy kontakt z wartościowym towarzystwem rówieśników jest na wagę złota, równoważy bowiem złe wpływy na które często młodzież nie ma odporności. Kolejne moje spostrzeżenie, to otwartość wspólnoty na nowe osoby. Przychodząc po raz pierwszy, czułam się „jak u siebie”, spotykając się z otwartością i serdecznością przede wszystkim Szanownych Organizatorek, ale i innych Dzielnych Niewiast:)

Szkoda tylko, że warsztaty odbywają się co dwa miesiące. Jednak rozumiem, że ich zorganizowanie wymaga wysiłku i czasu, za co jeszcze raz dziękuję.

Już teraz z niecierpliwością oczekujemy kolejnego spotkania.


1 komentarz

Irena · 23 grudnia 2018 o 10:45

Zdjęcie tytułowe i inne – kochające Jezusa i Maryję – Dzielnie Niewiasty ♡

Maryja uczy nas pokory i miłości ♡

Warto pamiętać – 12 grudnia, Święto Matki Bożej z Gaudelupe!

Ten dzień na długo pozostanie w moim Sercu/dziękuję wszystkim a szczególnie Małgosi, Niewieście o wrażliwym i kochanym Sercu/gorąco ściskam ♡

Piękne – „…Ściga mnie miłością Swą
On daje mi Swe słowo …
Jesus Chrystus …
Król Chwały! ”

Pozdrawiam wesoło z Krakowa – u nas nie ma jeszcze śniegu 😉

Ps. Pragnę się pochwalić – dostałam od kochanych dziewczynek piękne pudełeczka – własna robota/dziękuję ślicznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *