Już po raz kolejny na zakończenie okresu wakacyjnego, kilka wspólnot z Podhala oraz Małopolski, zorganizowało dzień ewangelizacji i modlitwy w Zakopanem – Tatrzańskie Uwielbienie.

Wydarzenie rozpoczęło się sobotę 26 sierpnia 2023 po południu na ul. Krupówki przed kościołem Świętej Rodziny. Diakonia tańca „Dzielnych Niewiast” z Krakowa prowadziła modlitwę, która przeplatana była świadectwami osób ze wspólnoty Żywej wiary z Zakopanego. Przechodzący turyści zapraszani byli na wieczorną Mszę świętą oraz koncert uwielbienia.

Temat tegorocznego Tatrzańskiego uwielbienia brzmiał „Jezus jest Panem”. Inspiracją były słowa z Ewangelii z niedzieli 27 sierpnia, gdy Jezus pyta Piotra za kogo uważają go ludzie. W czasach zamieszania i wielości opinii na temat Jezusa i Kościoła ważne jest przypomnienie podstawowych prawd przesłania Ewangelicznego.

Druga część wydarzenia rozpoczęła się Mszą świętą w kościele Miłosierdzia Bożego. Homilię wygłosił o. Paweł Drobot CSsR, odpowiedzialny za Szkołę Ewangelizacji „Sursum Corda” i duszpasterz Dzielnych Niewiast. Następnie rozpoczął się koncert ewangelizacyjny na placu przed kościołem. Prowadził go odpowiedzialny za wspólnotę Żywej wiary w Zakopanem świecki lider Paweł Kralka wraz z chórem „Kanto” z Białego Dunajca pod kierownictwem Katarzyny Poręba oraz muzykami z Krakowa, Nowego Targu i Zakopanego. Do wspólnej modlitwy włączyła się także grupa uwielbienia flagami ze wspólnoty Galilea oraz diakonia tańca „Dzielnych Niewiast”. Kulminacyjnym momentem koncertu była modlitwa oddania życia Jezusowi. Około 100 osób, które brało udział w koncercie zawierzyło swoje życie naszemu Panu i Zbawicielowi. Patronką całego wydarzenia była Matka Boża Częstochowska, której liturgiczne święto przypadało na ten dzień w Kościele w Polsce.

Tatrzańskie uwielbienie to święto wiary i znak jedności wielu wspólnot, które co roku angażują się, aby wspólnie modlić się oraz głosić Dobrą Nowinę turystom przybywającym na odpoczynek do Zakopanego.

PD

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar