Tak, to był bardzo dobry czas. Przygotowałyśmy dla naszych pań kolejne spotkanie z dietetykiem p. Magdaleną Szyszką-Barycką i kolejne spotkanie z doradcą życia rodzinnego p. Anną Banaszak – do wyboru. Tym samym w grudniu zakończyłyśmy cykl spotkań z tych dziedzin.

To, co mnie najbardziej pociąga w tych spotkaniach, to świadomość, że warsztaty prowadzą osoby, które są specjalistami w swoich dziedzinach, dysponują potężną wiedzą opartą na studiach i badaniach naukowych, ale także na zawodowym doświadczeniu. Te osoby są po prostu wiarygodne. A nam tak bardzo zależy na tym, by nasze panie po każdym spotkaniu DN były mądrzejsze, lepiej uformowane, by miały dobrą i właściwą wiedzę, którą potem będą mogły wprowadzać w życie, oczywiście z pożytkiem dla siebie i bliskich. To dar wiedzy, który pragniemy złożyć w sercach i głowach uczestniczek.

Oto wrażenia naszych pań:

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona sposobem, w jaki prowadzony był wykład nt. dietetyki. Obaliłyśmy wiele mitów, dzieliłyśmy się osobistymi spostrzeżeniami i generalnie myślę, że dużo to wniesie do sposobu, w jaki będę teraz robiła zakupy, czy planowała posiłki. Okazuje się, że cukier niekoniecznie jest gorszy od zamienników, a sporo zależy od przyzwyczajeń. No i co robić, by żywność się nie marnowała skoro innym jej brakuje. Wszystko można wykorzystać, by upichcić coś nowego. Bardzo dziękuję.

Byłam na warsztatach rozwoju osobistego, na dwóch. Wykłady były bardzo ciekawe, sposób przekazania bardzo przejrzysty. Wszystko, co przekazała pani Anna (bardzo ciepła osoba) jest godne wprowadzenia w życie.

Warsztaty bardzo dobrze przygotowane. Zrozumiały przekaz informacji. Bardzo miła atmosfera. Ciekawe informacje. Bardzo budujące spotkanie.

Dzisiejsze warsztaty stały się okazją do rozmowy na temat relacji międzyludzkich. Nie zawsze łatwych, ale nieodzownych dla naszego rozwoju duchowego i ludzkiego. Ciekawym ćwiczeniem było wypisanie osób, które towarzyszyły nam, pomagały na różnych, też tych najwcześniejszych etapach naszego życia.

Jednak zawsze najważniejsze są sprawowane Msze Święte, możliwość przyjęcia Jezusa Eucharystycznego, a jeśli ktoś potrzebuje, to sakrament pokuty. W Eucharystii i sakramentach świętych jest pełnia życia i tam jest źródło łaski i mocy Bożej na każdy dzień. To dar Kościoła dla nas – a piszę o tym, bo nie zawsze o tym pamiętamy. To Jezus jest pełnią mocy dla tych, którzy w Niego wierzą.

Każde ze spotkań DN to także czas do formacji ducha poprzez wysłuchanie konferencji, które są specjalnie przygotowane dla Dzielnych Niewiast, i nigdzie indziej nie można ich usłyszeć. Wszystko, co rodzi się w naszych sercach w trakcie wykładów mamy możliwość złożyć w Sercu Jezusa Eucharystycznego podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu. To czas, gdy Jezus patrzy na nas z miłością i słucha. To kolejny dar Kościoła dla każdej Dzielnej Niewiasty.

Kolejnym czasem, gdzie panie są obdarowane, jest czas dzielenia w grupkach. Nie ma przymusu udziału w dyskusji na zadany temat, ale wszystkie panie słuchają i czerpią z wypowiedzi innych. To dar doświadczenia z życia duchowego, który panie przekazują sobie nawzajem.

Piszę specjalnie o momentach, w których są paniom przekazywane dary, by uświadomić czytającym, że każde spotkanie DN jest zawsze czasem obdarowywania wszystkich uczestniczek i to w różnorodny sposób.

Dziękujemy paniom za udział w naszych spotkaniach. Dziękujemy wszystkim prowadzącym warsztaty.

Życzymy wszelkiego dobra na Nowy Rok 2020 i prosimy, by panie pozwoliły obdarowywać siebie tym dobrem, które dzieje się na spotkaniach DN we Wrocławiu. Jak? To proste, wystarczy, że panie zechcą do nas przyjść.

tekst: Aneta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar