Kwietniowe spotkanie Dzielnych Niewiast JUNIOR w Krakowie miało nietypowy lecz iście anielski  przebieg. To właśnie Anioły były przewodnim tematem, a gościem honorowym spotkania pani Ewa Stadtmuller autorka książek, wierszy dla dzieci głównie  o tematyce anielskiej i nie tylko. Zmiana w schemacie dnia polegała na tym, iż po mszy świętej i poczęstunku odbył się wspólny warsztat z konferencją dla wszystkich juniorek i ich mam ( nie zabrakło też ojców i babci ) pt „Aniele Boże stróżu mój”.

Eucharystia była odprawiana przez ojca Pawła w asyście dwóch kleryków ze zgromadzenia Redemptorystów, Ireneusza i Maxa. Tematem homilii był „przyjaciel”, jego rola w naszym życiu, relacje i dzielenie się. Na pytania ojca o znaczenie przyjaciela padały różne odpowiedzi np. że przyjaciel pociesza, podnosi na duchu, przebacza, dzieli się przez cierpienie i współczucie.

O swoim przyjacielu Tomku, z którym rozumie się bez słów dał świadectwo kleryk Ireneusz. Kleryk Max opowiedział o swojej przyjaźni z Jezusem, który powołał go do kapłaństwa.

Warsztat rozpoczął się od modlitwy z książki pani Ewy „A jak Anioł” a następnie były czytane bajki m.in. o Archaniele Michale oraz Rafale. Czytanie wiersza do „Anioła przyjaźni” z książeczki „Niech Cię prowadzą dobre anioły” było ze specjalną dedykacją dla ojca Pawła.

Usiądź przy mym ogniu, usiądź w mym fotelu,

niech odetchnę z ulgą:  jesteś, przyjacielu.

Podzielisz strapienia moje na połowę,

pomnożysz radości, uspokoisz głowę

pełną trudnych myśli, pytań i rozterek…

Jak dobrze pogadać chwilę z przyjacielem,

Jak dobrze herbatą wspólnie się uraczyć,

Jak dobrze w milczeniu na siebie popatrzeć,

słysząc w głębi serca cichy refren ten:

ja wiem, że ty wiesz,

ty wiesz, że ja wiem.

Wykład o przyjaciołach  poprowadził również kleryk Irek. Mówił o naszych aniołach jako posłańcach, że każdy z nas ma swojego anioła i sam Pan Bóg mówi do nas właśnie przez nich. Wyjaśniał kim są aniołowie i jakie spełniają zadania. Wspólnie również pośpiewaliśmy sobie, że: „Taki mały, taki duży może świętym być (..)”

Na końcu warsztatu przyszedł czas na świadectwa – dzielenie się doświadczeniami z „anielskimi przygodami”. Chętnych było bez liku.. Jednakże czas uciekał nieubłaganie i nadeszła pora na zdobycie autografu z dedykacją do książeczek od samej autorki – pani Ewy. Po kolacji i podsumowaniu wydarzeń dnia zadowoleni uczestnicy z anielskimi uśmiechami na ustach i swoimi aniołami stróżami udali się w drogę do domów.

Dziękuję wszystkim Aniołom za wspólnie spędzony czas 🙂 do następnego spotkania 😉

Agnieszka i Irena

Na koniec jeszcze kilka relacji samych uczestniczek po spotkaniu:

Bardzo dziękuję za zorganizowanie spotkania Dzielne Niewiasty Junior.
Byłam wraz z córką. Cieszę się, że mogłam z nią spędzić czas. Dzięki takiemu
spotkaniu czuję, że pokazuję jej wartości jakie są dla mnie ważne.
Spotkanie było kilkutorowe – eucharystia, a na niej piękne i przepełniające
serce śpiewy, spotkanie dla wszystkich o Aniołach z p. Ewą, a także
możliwość rozmów z innymi mamami, a także rozmowy dziewczynek między sobą. Najważniejsze było dla mnie to, że moja córka dobrze się czuła, porozmawiała z równolatką i
pytała kiedy będzie kolejne spotkanie.

DN Junior to coś na co warto pojechać. Zajęcia zwykle prowadzone w grupach wiekowych, 2 kwietnia były inne. Od najmniejszych, przez młodzież, po starszych. Tematem były anioły, a warsztaty prowadziła pani Ewa Stadtmuller. Dużo osób głosiło świadectwa, jednakże najbardziej wzruszyło mnie świadectwo męża pani Ewy, kiedy podszedł do niej i patrząc w oczy wyrecytował wiersz jej autorstwa.

Karolina

Córka wyznała mi: „Lubię kazania dla dzieci i kiedy mogę się zgłaszać. Najbardziej mi się podobało spotkanie z Panią poetką. Dlatego że były książeczki i że Pani Ewa czytała wiersze o aniołach. Miła była kolacja, podobał mi się cały poczęstunek w sali”.

Dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałego czasu dla nas. Temat był świetny dla niewiast w każdym wieku. A Pani Ewa, tryskająca energią i radością, potrafiła skupić na sobie uwagę wszystkich. Warsztaty miały wiele interesujących płaszczyzn – poprzez zgłębienie tajemnic anielskich jako zagadnienia teologicznego, do działania Boga w naszym życiu, od interpretacji poetyckiej do spotkania z żywym twórcą, od doświadczeń życiowych starszych kobiet po doświadczenie dorastania do kobiecości przez dziewczynki. Pozostaje w nas błogość po uświadomieniu sobie, że istnieją przestrzenie, w które można wkroczyć i czuje się, że zawsze było tam dla nas miejsce.

Dziękuję za wspaniałą pracę

Pozdrawiam serdecznie


1 komentarz

Ann.K · 23 kwietnia 2018 o 15:42

Co prawda w DN Junior nie uczestniczyłam, ale w moim życiu na nowo odkrywam modlitwy do Aniołów, szczególnie „Koronka do Aniołów Stróżów wszystkich ludzi świata” jest mi bardzo bliska. A Aniołowie posługują się DN, to już pewne 🙂 Oczywiście pierwsza modlitwa z dzieciństwa do Anioła Stróża należy do kanonu modlitw codziennych, nie tylko mojego 🙂 Znaczenie Archaniołów Michała, Rafała, Gabriela odkryłam i doceniłam już jako człowiek dorosły. A że są to modlitwy skuteczne, to tym wpisem chciałam złożyć Panu Bogu dziękczynienie za otrzymane opiekę i otrzymane Łaski za przyczyną Aniołów. Pozdrawiam ciepło i czekam z niecierpliwością na kolejne świadectwa i wpisy 🙂 A Maryja Królowa Aniołów niech osłania nas swoim płaszczem i to piękne dzieło jakim są Dzielne Niewiasty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *