Czy Ty także masz swojego Holofernesa? Kogoś  lub coś, co stanowi dla ciebie poważne zagrożenie? 

Historia Judyty porusza do dziś. Na sobotnim spotkaniu Dzielnych Niewiast we Wrocławiu właśnie tej postaci była poświęcona popołudniowa konferencja. Dziękujemy Ewie za przygotowane rekwizyty. I za  podzielenie się  własnym świadectwem.

Ale zacznijmy naszą relację  po kolei. Rozpoczęłyśmy jak zwykle wspólną modlitwą. O. Ryszard Niziołek pobłogosławił nasze spotkanie.

Chwilę potem rozpoczął się warsztat stylizacyjny z cyklu Ja i MOJE CIAŁO, prowadzony przez Marzenę Jagielską.

Tematem była znajomość dress codu.  To ważna umiejętność  i nieco zapomniany element savoivre vivre’u.  Bycie dobrze i stosownie do okoliczności ubranym świadczy o naszym obyciu towarzyskim i kulturze osobistej. Podkreśla też rangę wydarzenia. Jest szacunkiem wobec gospodarzy. Z dress codem spotykamy się coraz częściej w miejscach pracy. Także na zaproszeniach widnieje czasem informacja typu  „black tie”, która niejedną osobę może wprawić w zakłopotanie. Ale nie Dzielne Niewiasty. My już wiemy, o co chodzi. Taki jest cel warsztatów : wzrost kompetencji. Poruszone zostały także inne kwestie.Co mówią o nas style ubierania? Czy pamiętamy  o normie maryjnej kobiecego stroju ? A tatuaże? Co o nich myśleć? Przecież są znaczącym elementem wizerunkowym. Jak patrzeć na noszenie spodni? Czy porządek w szafie może być otwarciem na nowy sposób zarządzania swoją garderobą? Oddajmy głos samym uczestniczkom:

Bardzo ciekawy przegląd stylów, choć sukni wieczorowej raczej już nie kupię, ale „coś koktajlowego” warto mieć, choćby na ślub i  wesele syna. Zachęcił mnie też mały kapelusik z woalką. W szafie mam porządek, powinnam jednak oddać rzeczy, z których „wyrosłam”.  Ania

Strój bardzo dużo mówi naszemu otoczeniu o nas, o naszej postawie, emocjach, charakterze. Elegancki strój stosowny do okoliczności świadczy dobrze i naszym podejściu do innych, jest wyrazem naszej miłości. Ewa

Warsztat podsumowujący dotychczasową wiedzę, porządkujący ją i inspirujący do podtrzymywania dobrych nawyków oraz działań. Potwierdzenie poczucia, ze klasycznie, romantycznie i prosto znaczy kobieco. Dziękuję . Monika

Warsztat  przypomniał mi lata dziecięce, kiedy bardzo lubiłam się przebierać: dawało mi to radość. Zachęcił mnie do odważnego, ale też rozsądnego porządkowania własnej szafy. Ponadto utwierdziły w przekonaniu, że stroje klasyczno -romantyczne pokazują piękno każdej kobiety.

Wiele radości przyniosła sesja fotograficzna z kapeluszami. Choć nie ubieramy ich  na co dzień, to jednak powoli wracają do mody. I dobrze. Trudno założyć toczek z woalką czy fascynator do poszarpanych spodni czy leginsów. Kapelusze mogą bardzo pomóc paniom i dziewczętom  w odkrywaniu ponadczasowego piękna sukni i sukienek. Sukienki naprawdę nas kochają!

Kolejnym ważnym punktem naszego spotkania była adoracja i Msza św. Choć spotkania Dzielnych Niewiast adresowana są dla kobiet zarówno wierzących jak i poszukujących, sakramenty są w centrum naszego dnia. Otwieramy się na Łaskę Bożą, która ma moc przemieniać nasze życie i nasze serca.  Popołudniowa część dnia to także konferencja. Dzielne Niewiasty we Wrocławiu kontynuują spotkania z kobietami Biblii. To bohaterki wydarzeń Starego Testamentu, których życie godne było stać się częścią historii zbawienia.

Judyta – serce i odwaga. Tak zatytułowane jest rozważanie o tej kobiecie. Spotkanie z nią, to spotkanie z trudnymi wydarzeniami jej narodu. Także z odwagą i wiarą, jaka była odpowiedzią na zagrożenie życia. Obrona Betulii stanowiła zaporę przez najazdem wojsk króla Nabuchodonozora na Jerozolimę. Zatem Judyta broni nie tylko siebie i swojego miasta, ale Świątynię i Arkę Przymierza.  Aż taka jest jej rola. Z pewnością każda z uczestniczących pań zwróciła uwagę na inne aspekty tej historii. Bo taka jest rola tych opowieści : poruszać serca, zobaczyć analogię do swojego życia, ośmielić się , wzmocnić przekonanie o znaczeniu wiary i zaufania. I odkrywania mocy Boga, który z trudnej historii każdego człowieka wyprowadza swój własny plan. Czy jesteś gotowa wejść do obozu  swojego wroga? Czy jesteś gotowa  totalnie zaufać, że Bóg ochroni twoje życie? Czy wierzysz, że mimo kobiecej „słabości” wszystko, co robisz ma dla Boga wielkie znaczenie?

Na koniec  zwracam się do Pań, które nie mogły być razem z nami. Bardzo cieszę się, że czytając nasze sprawozdania pozostajecie z nami w kontakcie. To z myślą właśnie o wszystkich was zamieszczamy te wpisy. Jednocześnie miło mi poinformować, że mamy już ustalony termin kolejnego spotkania. Będzie to sobota 24-go listopada. Już wkrótce utworzymy wydarzenie, które będzie zawierało więcej szczegółów. Do zobaczenia w licznym gronie!

 

 

Tekst i redakcja: Marzena zdjęcia: Ewa, Marzena, Pixabay


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *