Rekolekcje Wielkopostne o. Augustyna Pelanowskiego o modlitwie -inspiracje na Wielki Post.

W ubiegłym roku w trakcie Wielkiego Postu trafiłam na ciekawą stronę Jasnogórskiego Dzieła Modlitwy. Dzieło zakłada modlitwę za osoby żyjące w grzechu śmiertelnym, których zbawienie jest zagrożone.

Ojciec Pelanowski  od min.  roku jest we Wrocławiu. Wiele osób poleca go jako spowiednika. Po przejmującej spowiedzi w kościele Jasnogórskiej Matki Kościoła, gdzie posługują ojcowie Paulini, sięgnęłam po obrazek z tą modlitwą  i jakoś z pomocą Bożą trwam. Tu link    Temat modlitwy wstawienniczej podejmuje  Ojciec Pelanowski w wielkopostnych rekolekcjach internetowych: SIÓDMA PIECZĘĆ.  Nauki zawierają następujące treści: Grzech grzechów, czyli za kogo raczej się nie modlić; Jaka modlitwa podoba się Bogu?; Modlitwa w ukryciu, czyli o darze Tego, który widzi w ukryciu; „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię”, czyli o modlitwie, która prowadzi do kryzysów; Modlitwa skargi, czyli masz prawo żalić się Bogu; Dar modlitwy wstawienniczej; „Siódma pieczęć”: sens i siła modlitwy wstawienniczej; Bóg szuka kogoś, kto by się modlił.

Wielki post właśnie się rozpoczął, to czas łaski dla tych, którzy są tylko prochem….

http://ratunek.jasnagora.pl/?page_id=609

UWAGA Wysłuchanie tych nauk rekolekcyjnych grozi nawróceniem !

Maria Magdalena

PS Tu jeszcze kilka innych propozycji na Wielki Post

i w radiu profeto 

oraz

 


8 komentarzy

Irena · 6 marca 2017 o 12:45

Modlitwa Adoracji – piękny zwyczaj DN – możemy się modlić w intencji dzieła DN, wybierając dowolny dzień w tygodniu (pół godziny) – oczywiście nie każda z Nas ma taką możliwość z różnych przyczyn, dlatego ……
Propozycja – nie wiem czy dobrze myślę ale możemy odmawiać jedno Zdrowaś Mario codziennie za dzieło DN i wzajemnie za siebie – nie jest to żaden obowiązek czy przymus – wszystko w wolności!
Monika o kochającym Sercu z Tarnowa (koordynatorka dnia DN w Krakowie – 4 marzec) – wypowiedziała wspaniałe słowa – jeżeli wspólnie omadlamy każdy dzień – jest siła – zwyciężamy z Panem Bogiem a Maryja otacza opieką!
Dla mnie to cud Boży – jeżeli ktoś się modli za mnie a ja mogę się modlić za innych!

Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za dzieło DN, uczestniczki (również te, które łączą się duchowo), prowadzących, posługujących, w inny sposób pomagających i opiekunów z różnych Ośrodków: o. Pawła/Kraków, o. Grzegorza/Warszawa, o. Ryszarda/Wrocław!

Ciepło pozdrawiam z Krakowa – trochę pada 😉 ale w sercach mamy wiosnę!

  Ewa · 6 marca 2017 o 17:39

  Irenko, mam we krwi, że jeśli mam wolnà chwilę wchodzę do kościoła aby się chwilę pomodlić. Jeśli jest wystawiony Najśw. Sakrament ta modlitwa jest pełniejsza, dołàczę do moich intencji również Wasze piękne dzieło. I wielkie dzięki mojemu kanałowi logistycznemu. Moje zamówienie złożone jakoś między słowami zostało zrealizowane bezpośrednio, szybko i w ogóle ?

  Maria Magdalena · 6 marca 2017 o 19:51

  Ja wielokrotnie doświadczyłam cudu modlitwy wstawienniczej. Wydaje mi się, że gdyby nie modlitwa innych za mnie, nie udałoby mi się przeżyć tych ciężkich chwil od roku 2015, po prostu załamałabym się. Czasem czułam taki spokój wewnętrzny, który nie pochodził ode mnie, był to pokój wlany, oparty na modlitwie wstawienniczej innych.

Ania K. · 6 marca 2017 o 15:14

Irenko kochana dołączam do modlitwy w Godzinie Apelu Jasnogórskiego 🙂

Irena · 7 marca 2017 o 11:32

Dzielna Aniu – 21.00 – to ja też się dołączam do modlitwy w Godzinie Apelu Jasnogórskiego 🙂

JP · 8 marca 2017 o 10:40

Drogie DN ja tez modlę sie modlitwą Zdrowaś Mario o 21-szej. Dołączam Wasze intencje 🙂
Jak powiedziała św Matka Teresa z Kalkuty:
„Miej czas na modlitwę – to największa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech – to muzyka duszy”.
Pozdrawiam z radością w Dniu Kobiet 🙂

  Maria Magdalena · 8 marca 2017 o 11:05

  Wspaniały komentarz, ja też dołączam. Warto wiedzieć, ze na youtubie jest Jasna Góra na żywo, czasem włączam w godzinie apelu. http://www.jasnagora.pl/612,372,artykul,Kaplica_Matki_Bozej.aspx
  Wczoraj byłam na ciekawym wykładzie i modlitwach dotyczących relacji matka-córka. Ksiądz odprawiający Mszę św. cytował Kardynała Stefana Wyszyńskiego, że każda kobieta jest jak Maryja. Tego wszystkim dzielnym życzę w Dniu Kobiet byśmy były jak Maryja 🙂

Irena · 8 marca 2017 o 15:24

Dziękuję – jesteście wspaniałe 🙂
Co mi w sercu śpiewa?
MARYJA TEŻ RATUJE NAS!

Przyłączam się z radością do życzeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *