Chcemy odnowić nasze serca ucząc się od Jezusa, którego Serce jest ciche i pokorne.

Setna rocznica poświęcenia Narodu polskiego Sercu Pana Jezusa.

W niedzielę Chrztu Pańskiego, w jezuickiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie zainaugurowane zostały duchowe przygotowania do jubileuszu obchodów setnej rocznicy aktu poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Potrwają one do 11 czerwca, kiedy to wszyscy razem w polskim Kościele będziemy odnawiać ten akt.
Na stronie diecezji krakowskiej czytamy:
11 czerwca 2021 roku, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00 w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w setną rocznicę tego wydarzenia, przy udziale Konferencji Episkopatu Polski, która w dniach od 11 do 12 czerwca 2021 r. będzie obradować na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, on też dokona aktu odnowienia poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. Poświęcenie to, będąc odpowiedzią na nieskończoną miłość Boga, którą w pełni objawia Jezus Chrystus, będzie również publicznym zadośćuczynieniem Jezusowi za nasze grzechy, jakimi przez te lata raniliśmy Jego Najświętsze Serce.

Przygotowanie obchodów – gleby naszych serc.

Przygotowanie do tego poświęcenia rozpoczniemy w Święto Chrztu Pańskiego, 10 stycznia 2021 roku, a zakończymy uroczystościami 11 czerwca tegoż roku. W ramach przygotowania do tych uroczystości księża jezuici opracowali materiały duszpasterskie, które dzięki Wydziałowi Duszpasterskiemu Konferencji Episkopatu Polski zostały rozesłane do wszystkich parafii w Polsce. Wielkopostny etap przygotowań zostanie zwieńczony poświęceniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa małżeństw, rodzin i wspólnot parafialnych w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.”

Przygotowane zostały także materiały duszpasterskie na pierwsze piątki miesiąca, propozycje kazań pasyjnych, dróg krzyżowych i nabożeństw czerwcowych. W Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będą również organizowane konferencje, wieczory uwielbienia i koncerty, o czym będziemy informować. W mediach katolickich będą się ukazywały artykuły na temat kultu Serca Bożego. Planowane jest wydanie specjalnego albumu poświęconego bazylice i kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa. Informacje i transmisje z uroczystości będzie można znaleźć na stronie internetowej bazylikaserca.pl i kanale youtube Jezuici Kraków.

„Chcielibyśmy, aby to wszystko służyło pomocą w osobistym, małżeńskim, rodzinnym, parafialnym, a ostatecznie w narodowym poświęceniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Świadomi naszych grzechów chcemy Pana Jezusa przeprosić i zadośćuczynić Mu za wszystkie grzechy, zgorszenia i zaniedbania. Chcemy również odnowić nasze serca ucząc się od Jezusa, którego Serce jest ciche i pokorne. Jubileusz i przygotowanie do niego powinien być dla nas wszystkich okazją do odnowienia duchowego i moralnego naszego Narodu i Kościoła przez stałe pogłębianie więzi z naszym Zbawicielem, oraz otwarcie na Jego Miłość i obietnice, które nam przekazał przez świętą Małgorzatę Marię Alacoque” – komentują jezuici.

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie /krakow.gosc.pl/

Więcej informacji tutaj:

Tekst i wybór zdjęć: SaSanka

Źródła. Zdjęcia: pixabay oraz krakow.gosc.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar