Dlaczego samo zawierzenie Rosji nie wystarczy, żeby na świecie zapanował pokój i jaki jest drugi warunek Maryi w Fatimie? Czemu praktykowanie Nabożeństwa Pierwszych Sobót Miesiąca jest tak ważne dla pokoju na świecie?

Fatima: dwa warunki pokoju na świecie, nie tylko poświecenie Rosji….

Maryja powiedziała w objawieniu w Fatimie 13 lipca 1917 roku:

Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię świętą wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje”.

Pontevedra – ciąg dalszy objawienia Maryi

Osiem lat po zakończeniu fatimskich objawień siostry Łucji ukazała się Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Maryja powiedziała:

„Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego pięć sobót?

Siostra Łucja otrzymała na to pytanie odpowiedź w nocy z 29 na 30 maja 1930 roku:

Córko, motyw jest prosty: Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.

Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.

Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Warunki odprawienia nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca

1. Spowiedź święta w pierwszą sobotę miesiąca, może być także kilka dni wcześniej lub później.

2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Musimy być w stanie łaski, jeżeli spowiedź jest w innym dniu.

3. Różaniec w intencji wynagradzającej w pierwszą sobotę miesiąca. Jedna część (pięć tajemnic).

4. Piętnastominutowe rozważanie na temat jednej lub wielu tajemnic różańcowych w pierwszą sobotę miesiąca.

Każdy z warunków podejmujemy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Jan Paweł II i Benedykt XVI a pierwsze soboty – broń dla świata…

Jan Paweł II praktykował odprawianie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.
Powtarzał: „Co do mnie muszę wyznać, że nigdy nie czułem się tak szczęśliwy jak wtedy, kiedy przychodzi pierwsza sobota”.
Sam Pan Bóg dał nam znak czasu, którym była śmierć Jana Pawła II w dniu 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca. Ojciec Święty mimo agonii, zdołał spełnić wszystkie warunki tego nabożeństwa.

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zostało oficjalnie zatwierdzone tylko w trzech krajach: Portugalii, Hiszpanii i Polsce, ale i tak jest w nich mało znane i praktykowane.
Ponieważ to nabożeństwo zagraża władzy szatana na ziemi robi on wszystko, aby nie dopuścić do jego rozpowszechnienia.

Kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI, ogłosił, że związany z nabożeństwem kult Niepokalanego Serca Maryi jest ratunkiem dla świata, że kryje się w nim potęga silniejsza od „broni wszelkiego rodzaju”.

Zachęcam serdecznie, zacznij praktykować nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca już teraz, od najbliższej pierwszej soboty.
Realizując prośbę Maryi bierzesz sobie do serca odpowiedzialność za losy świata i ludzi, o których mówi Maryja w przesłaniu fatimskim.

Źródła:
pierwsze-soboty-miesiaca.pl
Warunki nabożeństwa pierwszych sobót – Informacje o nabożeństwie pierwszych sobót – Pierwsze Soboty Miesiąca – Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy-Zdrój (sanktuarium-fatimskie.pl)
Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca | Wojownicy Maryi Łódź (wojownicylodz.pl)
zdjęcia: pixabay

Tekst: SaSanka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar