Wielki Post to czas na osobistą modlitwę i większe przylgnięcie do Boga. To czas, w którym mamy zrobić Mu miejsce w naszym życiu, ale i w mieszkaniu. Modlitwa przenosi góry, zmienia naszą codzienność a nade wszystko uświęca serce!

Wielki Post to dobry czas na podejmowanie postanowień i próby zmiany codziennych nawyków.

Przede wszystkim jednak powinien być on czasem, w którym możemy być bliżej Boga i bardziej zatroszczyć się o codzienną modlitwę m.in. poprzez:

  • częstszą Mszę Świętą w tygodniu,
  • Adorację Najświętszego Sakramentu – choć 1 godzinę w tygodniu,
  • Drogę Krzyżową,
  • Adorację Krzyża,
  • odmawianie Gorzkich Żali,
  • rozważanie Męki Pańskiej z czterech Ewangelii,
  • rozważanie opisu męki Jezusa Chrystusa wg bł. A. K. Emmerich:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=dpcZbro25Ng?start=1&w=560&h=315]Szczególnie jednak powinniśmy poszukać czasu na osobiste spotkanie i pogłębianie relacji z Panem Bogiem. Musimy dla Niego znaleźć przestrzeń w życiu również w sensie fizycznym, a więc uporządkować dom/mieszkanie i wydzielić w nim miejsce na modlitwę. To w tym miejscu będziemy się spotykać z Jezusem Chrystusem, Bogiem Ojcem, Duchem Świętym, Maryją. To do tego miejsca będziemy zapraszać naszego Anioła Stróża, aniołów i archaniołów, świętych by orędowali za nami. To w tym miejscu będzie wciąż trwała walka o naszą duszę, bo szatanowi nie podoba się Niebo dla nas i nasze życie w łasce uświęcającej.

Inspiracją do tej refleksji jest bardzo dobry film, który polecam. Jego angielski tytuł to: „War Room” a polski „Siła modlitwy”. W piękny a równocześnie zabawny sposób pokazuje on sens modlitwy do Boga. Film ten jest umocnieniem wiary, na nowo pokazuje moc i siłę modlitwy.  Zachęcam gorąco do obejrzenia!

    [youtube https://www.youtube.com/watch?v=n29-M8l5JBg?start=19&w=560&h=315]

Tekst: SaSanka.
Zdjęcie: Pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar