Kiedy w programie spotkania Dzielnych Niewiast w Krakowie jest warsztat prowadzony przez Ewę Fus-Kubacką zawsze go wybieram. Nie było inaczej tym razem, 3 czerwca 2023 r. wybrałam warsztat o tytule Daj się poruszyć Słowu Bożemu poprowadzony w formie bibliodramy.

Weszłam na to spotkanie zmęczona fizycznie i psychicznie po długich trzech tygodniach intensywnych zdarzeń. Taka trochę poobijana…. cóż ja tu z siebie dam – myślałam zajmując miejsce – najchętniej pogrążyłabym się we śnie. Ewa wiedziała, zresztą zawsze pyta o nasze samopoczucie, nastrój. Jest w tym uważna i… mam wrażenie, że buduje na tym dynamikę warsztatu. Towarzyszy, proponuje. Nigdy nie narzuca.

Ewa zaproponowała na wstępie skrutację znanego fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza Łk. 10, 38-42 o Marcie i Marii, które gościły Pana Jezusa w podróży do Jerozolimy, w drodze na mękę.
Nie wiem jak to się stało ale nagle Słowo mnie pochłonęło. Słyszałam instrukcje Ewy – ważne nie tylko dla tych, które po raz pierwszy skrutowały Pismo. Podążałam za nimi i notowałam, notowałam i uzmysłowiłam sobie, że Słowo Pisma Świętego odczytało mnie. Mój stan ducha i jego konsekwencje dla ciała. Moje relacje z Panem Jezusem także ich brak w niektórych miejscach mego życia.
Już to „odkrycie” było mocnym przeżyciem a kolejnym bibliodrama.
Czyli wejście w rzeczywistość opisaną przez Ewangelistę. Wejście w wybrane przez siebie postaci.
Kolejny etap podróży „w głąb siebie”. Zaskakujące emocje, reakcje, przeżycia i zadziwienia. To ja tak mam, naprawdę?

Czy warto przyjść na warsztaty prowadzone metodą bibliodramy?
Warto, bo zawsze warto spotkać się ze sobą w obecności Pana Jezusa.
Jeśli zobaczysz zapowiedź tych warsztatów, po prostu przyjdź.

Ewa Fus-Kubacka – doświadczona autorka i realizatorka programów socjoterapeutycznych dla dorosłych i młodzieży, trener profilaktyki z certyfikatem Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków, trener „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”- rekomendacja na stronie www.ore.edu.pl . Asystent pastoralny w służbie medycznej i opiece społecznej. Mężatka, dwoje dzieci

bp. Grzegorz Ryś „Wstęp do skrutacji”

Tekst: Stanisława
Zdjęcia: uczestniczka warsztatów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar