Oddaj swoje serce Sercu Jezusa i Maryi, w piątek 24 czerwca 2022 roku, po zakończeniu Nowenny do Serca Pana Jezusa.

Od 15 do 23czerwca trwa Nowenna do Serca Pana Jezusa o przebłaganie za grzechy, która ma być przygotowaniem do Aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Maryi. Ma on nastąpić w piątek 24 czerwca 2022 roku.

Jezus Chrystus mówił Rozalii Celakównie o szczególnych grzechach Polaków: nieczystości, zabijaniu dzieci nienarodzonych i o wzajemnej nienawiści. Te trzy rodzaje grzechów są w sposób szczególny znieważające Boże serce. Za te grzechy i wszystkie, które popełniamy w naszym życiu, chcemy przez te dziewięć dni przepraszać i za nie wynagradzać – wskazał ksiądz Dominik Chmielewski SDB w rozmowie z Radiem Maryja.

Codziennie o 20:20 na kanałachYoutube: Teobańkologia lub Kecharitomene jest prowadzona wspólna modlitwa Nowenną do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Rozpoczęcie nowenny

24 czerwca – akt oddania Jezusowi i Maryi swojego serca.

Centralne uroczystości odbędą się w Chojnie w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 18:00. Ma na nich nastąpić uroczyste odczytanie Aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi.

Sam akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa jest bardzo ważny, ale o wiele ważniejsze jest to, czy zaczniemy żyć tym aktem. Czy Jezus rzeczywiście będzie królował w naszym sposobie myślenia, w naszym życiu, w zachowywaniu Bożych Przykazań – podkreśla opiekun duchowy wspólnoty „Wojownicy Maryi” – ważne jest to, czy my naprawdę chcemy zerwać z grzechem i bez kompromisu z jakimkolwiek złem w naszym życiu iść za Jezusem całym sercem, ze wszystkich sił, z całej duszy.
To jest sens tego, co mówił Jezus Rozalii Celakównie: to nie jest kwestia samego aktu, ale kwestia życia tym aktem, zauważa ksiądz Dominik.

Inicjatywa spotkała sie z akceptacją i błogosławieństwem arcybiskupa Andrzeja Dziegi oraz biskupa Krzysztofa Włodarczyka.

Zaproszenie do odprawienia nowenny przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tekst: SaSanka

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar