Musisz dowiedzieć się, kim Ona jest – kim jest tajemnicza Kecharitomene. Kiedy ją poznasz, to zakochasz się w Niej tak, jak Bóg zakochał się w Niej na całą wieczność! A gdy się w Niej zakochasz…

Polecam.

Szczególnie w Adwencie w Kościele mamy czas, w którym współpraca z Matką Bożą powinna nam być nam bliższa a jej wzór jest nam stawiany przed oczy do rozważań. Bardzo pomocna jest w tym książka księdza Domnika Chmielewskiego pod tytułem: „Kecharitomene” wydawnictwa Sumus. Jeśli chcesz zdążać do Boga najpewniejszą i najkrótszą drogą, to wybierz Maryję. Ona  Cię do Niego zaprowadzi i będzie się Tobą szczególnie opiekować na tej drodze. O tym kim jest Kecharitomene dowiemy się z książki.

W książce jest przedstawiona cała postać i przesłanie Maryi jaką przybliża nam Pismo Świętego już od Starego Testamentu i Arki Przymierza, poprzez wizje świętych i wizjonerów, aż do ostatecznej walki na końcu świata. Choć wydawało mi się, że Maryja jest mi już bliska i dosyć dobrze znana, ta książka na nowo i dogłębnie odkrywa dla mnie Maryję. Przytaczam poniżej fragment tekstu z wprowadzenia do niej. Niech będzie on zachętą do sięgnięcia po tą lekturę i rozważenia jej bogatej treści.

Powstaje Armia Maryi.

„Maryja jest Matką nowego pokolenia, które narodzi się z Niewiasty zapowiedzianej przez Boga i zatriumfuje w walce z pokoleniem szatańskim, miażdżąc mu głowę – wołała do całego Kościoła ostatnia wizjonerka Fatimy, siostra Łucja. Gdziekolwiek pojawia się Kecharitomene, tam otwiera się Niebo i tam jest Maryja. Najpiękniejsza Kobieta Wszechświata, kształtuje nowe pokolenie wojowników, zapowiedziane już w Księdze Rodzaju, do finałowej walki z szatanem opisanej w 12 rozdziale Apokalipsy. Na całym świecie powstaje obecnie potężna Armia Maryi, którą Ona szkoli we wszystkich przestrzeniach naszej planety, aby doprowadzić do triumfu Jej Niepokalanego Serca przygotowującego Paruzję. Jesteśmy dzisiaj świadkami niesamowitej aktywacji Pokolenia Niewiasty, dążącego z największą determinacją do ostatecznego pokonania i zmiażdżenia zła w apokaliptycznej wojnie o dusze ludzkie.”

Kim jest tajemnicza Kecharitomene?

Kecharitomene to niezwykły podręcznik walki duchowej. Jest to także zaproszenie dla Ciebie, Czytelniku, abyś wszedł do szkoły Maryi, by Maryja w najpiękniejszy sposób zaczęła kształtować Cię mocą Ducha Świętego, w potężnym autorytecie Jezusa Chrystusa, do odkrycia miłości Ojca Niebieskiego nieskończenie przewyższającej każdą inną miłość. Jesteś zaproszony, żeby stać się częścią Pokolenia Niewiasty, szkolonym do największych zwycięstw w walce duchowej o życie wieczne! Ale na początku musisz poznać Maryję. Musisz dowiedzieć się, kim Ona jest – kim jest tajemnicza Kecharitomene. Kiedy ją poznasz, to zakochasz się w Niej tak, jak Bóg zakochał się w Niej na całą wieczność! A gdy się w Niej zakochasz, to nie cofniesz się przed najtrudniejszymi wyzwaniami! By dla niej walczyć, otrzymasz od Ducha Świętego dar nieustraszonego serca i niezwyciężonego ducha! Szkolony przez Nią, w ukryciu Jej Niepokalanego Serca osiągniesz w przyspieszonym czasie gotowość bojową i będziesz świadkiem niezwykłych cudów i przełomów w swej walce duchowej!

Jesteś gotowa poznać Maryję?

„Jesteś gotowa? Jeśli tak, to spójrz w Jej oczy na okładce tej książki i powiedz:

Chcę Cię poznać, Maryjo, chcę Cię pokochać, chcę żebyś mnie szkoliła do najwspanialszych duchowych zwycięstw! Użyj mnie do triumfu Twego Niepokalanego Serca na świecie! Tak, chcę być cały Twój, Maryjo, a Ty bądź cała moja, bo tylko w Tobie będę cały dla Boga, a Bóg cały dla mnie. Weź mnie za rękę, Kecharitomene, i poprowadź do odkrycia Twojego niesamowitego sekretu, a w nim mojego wiecznego przeznaczenia! Amen!

Czy Maryja jest Ci bliska?

Tak, Maryja jest mi bliska. Chciałabym, aby książka „Kecharitomene” stała się ulubioną lekturą każdego katolika. Zachęcam, sięgnij po nią w Adwencie, który jest szczególnym czasem poświęconym Maryi.

Tekst i wybór zdjęć: SaSanka.

Źródła: zdjęcia: pixabay, okładka książki „Kecharitomene” ks. Dominika Chmielewskiego ze strony: sumuswydawnictwo.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This div height required for enabling the sticky sidebar